Do Bystrice mieria opäť umelci z celého sveta a chystajú sa rozhýbať celé mesto. Okrem tanečných súťaží sa návštevníci medzinárodného festivalu The Legits Blast môžu tento rok tešiť na množstvo hudby, atraktívneho programu, ale i na niekoľko noviniek, ktoré si pre nich pripravili organizátori. Sprievodné aktivity začínajú už 1. augusta.

Podujatie má v Banskej Bystrici už svoju dlhoročnú tradíciu. ,,S organizáciou trinásteho ročníka prešla na naše plecia aj veľká zodpovednosť. Po pandemických dvoch rokoch, kedy sme mohli zorganizovať festival len v obmedzenom režime, chceme našim priaznivcom pripomenúť atmosféru z predošlých veľkých ročníkov. Hlavný program sa preto opäť uskutoční v Ministry of Fun a v Europa SC, ktoré si naši návštevníci zamilovali,“ približuje usporiadateľ Miro Križan.

Veľkou novinkou je projekt Youth is the Future, ktorý bude mať oproti vlaňajším ročníkom oveľa väčší rozmer. ,,Akcia nesie v tomto roku status štvordňového kempu, ktorý sme schopní zorganizovať aj vďaka podpore Vyšehradského fondu. Kemp je určený všetkým mladým  ľuďom, ktorí sa chcú rozvíjať v oblasti hip-hopovej kultúry,“ približuje Križan.

Súčasťou projektu budú diskusie, breaking, hudobné a graffiti workshopy, tanečné vystúpenia a súťaže, ale i párty.

Festivalových nadšencov čaká od 4. do 7. augusta prestížne podujatie Outbreak Europe, na ktoré tvrdo trénujú aj elitní tanečníci Red Bull All Stars. Neodmysliteľnou súčasťou festivalu je aj súťaž Rep Your Country, v ktorej sa odprezentujú národné tímy.

Akcia v sebe v tomto roku nesie aj hlbšie posolstvo. ,,Nakoľko veľkú časť našich návštevníkov tvorili ukrajinskí tanečníci, aj my prikladáme ruku k dielu a finančne im pomáhame. Pri tejto príležitosti prebieha na našom webe od februára dobročinná zbierka,“ dodáva organizátor.

Viac informácií o programe nájdete na tomto odkaze.