Literarne_stretnutia_v_LHMV utorok 23. februára sa o 16-tej hodine bude konať už trináste literárne stretnutie v Literárnom a hudobnom múzeu v Štátnej vedeckej knižnici. Tentokrát bude témou stretnutia „hudobný text poéziou/príbehom“.

Na literárnom stretnutí sa bude riešiť primárne slovenská a česká hudobná scéna a otázky ako: Čím by bol hudobný text bez hudby? Môže byť hudobný text rovnocenný poézii alebo próze? Aké kritéria by mal spĺňať? Máme na Slovensku novú generáciu textárov?

Návštevníci stretnutia si vypočujú ukážky z textov rôznych hudobných žánrov. Spomenieme napríklad mená ako Karel Plíhal, Jáchym Topol, Jaro Filip, Karel Kryl, Horkýže slíže, Richard Müller, Bene, Lyrik, Ivan Martin Jirous, Dežo Ursíny, Ivan Štrpka, Peter Lipa, Milan Lasica, Hapka & Horáček, Jana Kirschner, Mária Podhradská, Midi lidi, Complicité candide, Innoxia corpora a mnohé ďalšie. Svoje tipy môžete priniesť alebo poslať dopredu na mail eviurban@gmail.com. Ďalšie informácie, ako aj témy predošlých stretnutí, nájdete na webovej stránke.

literarny_stolOd konca roka 2013 organizuje Literárne a hudobné múzeum v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici diskusné stretnutia pre nadšencov literatúry. Vítaný je každý, kto chce hovoriť a počúvať o literatúre, t. j. o knihách, literárnych podujatiach, zoskupeniach, časopisoch, ale aj o vlastnej či cudzej tvorbe. Každé stretnutie je tematické, ale má aj svoje stále súčasti, ako je možnosť prezentovať svoju tvorbu, tipy na čítanie či ponúknuť sa čajom a literárnymi koláčikmi.