Tri remeslá, tri ženy v jednom časopriestore. Výstava modrotlače, keramiky a šperku, koncert aj módna prehliadka. Mesto Banská Bystrica pozýva na vernisáž výstavy 3v1, ktorá sa uskutoční v piatok 15. októbra v Robotníckom dome.

Na výstave 3v1 predstavia svoju tvorbu tri výtvarníčky: Magdalena Anna Jančurová, ktorej originálne a unikátne šperky vznikajú v dielni v Slovenskej Ľupči, kde žije a tvorí, Lucia Dovalová, učiteľka chémie a výtvarnej výchovy v Základnej škole s materskou školou v Badíne, ktorá sa venuje modrotlači a Veronika Sarvašová z Kotmanovej, ktorá sa keramikou intenzívne zaoberá od roku 2002.

Vernisáž výstavy 3v1 v piatok 15. októbra v Robotníckom dome (19:00 h) bude plná zážitkov. Návštevníkov vernisáže čaká koncert Kiky, Klari a Romana Dovalovcov, módna prehliadka dievčat z chemického krúžku Kremík (ZŠ s MŠ Badín) odetých vo vlastných modrotlačových modeloch a tiež komentovaná prezentácia modrotlače, keramiky a šperkov.

Výstava 3v1 v Robotníckom dome potrvá do 15. novembra 2021. Navštíviť ju môžete každý pracovný deň od 13:00 do 16:00 h.

Pozrite si rozhovor s Luciou Dovalovou o tom, ako sa u nej láska k chémii a výtvarnému umeniu spojili a zaviedli ju na cestu modrotlače: