Trh v Záhrade bude mať všetky farby jesene. A bude mať veľa rôznych, lákavých vôní. Aj takých typicky jesenných, ako je vôňa sušeného ovocia. Nebude chýbať ani vôňa kníh a muzika!

Trhy v banskobystrickej Záhrade sa už stali tradíciou. Lákajú pestrým výberom handmade vecičiek, všelijakými dobrotami a nesporne aj úžasnou atmosférou, ktorá má Záhrade už trvalé bydlisko. Súčasťou trhu je hudobno-knižná burza. Môžete si na nej vybrať starú klasiku, inšpirovať sa súčasnými knižnými novinkami, kúpiť si platňu, kazetu, cédečko… a popritom sa započúvať do muziky a načerpať v Záhrade trochu jesennej pohody.

Jesenný Trh v Záhrade sa uskutoční v sobotu 5. októbra od 10.00 h do 18.00 h a tu je pozvánka od organizátorov a organizátoriek: Môžete si prísť vybrať užitočné, praktické a eko výrobky, dekorácie a ozdôbky pre seba aj do bytu, vecičky pre deti aj pre veľkých, prírodnú kozmetiku, domáce paštéty, vegan koláče a iné dobroty. Súčasťou trhu je hudobno-knižná burza, čiže platne aj knižky, výber bude pestrý a nebudú chýbať ani novinky z Artfora, na ktoré sa vždy dá spoľahnúť. A do toho z platní muzičku popúšťa DJ Vražda.

V „jedlej časti“ trhu si pochutnáte na všemožných domácich koláčoch a „špeci“ sladkostiach z Gastro – Walter, torty, bábovky, špaldové, bezlepky… jednoducho, neodoláte. Neodoláte ani domácej kačacej a oškvarkovej paštike, vyrobenej z najkvalitnejších surovín a so srdcom. No dlho neváhajte a kupujte, lebo naposledy sa paštiky vypredali veľmi rýchlo. Priamo na mieste, na trhu, si môžete pochutnať na pravej, slovenskej a „porádne“ hustej bryndzi zo salaša, či na oškvarkových pagáčoch od babičky – áno, na tých pravých, ktoré už tak dlho hľadáte, alebo na pomazánke s názvom Prekvapenie. Jej chuť odhalíte, až keď ju okoštujete
Bude tiež vege stánok s vegan mlskami! Pomazánky, chlebíčky, dobroty, slanosti aj sladkosti alebo aj raw torty.

Určite neobíďte edíciu zdravých gumových medvedíkov zo superpotravín a bez cukru, ani sušené domáce jabĺčka, hrušky a medvedí cesnak od nášho záhradníka Christopha. V handmade časti nájdete voskové obrúsky na potraviny, z bavlny alebo ľanu, napustené včelím voskom od lokálnych včelárov z Hontu a živicou, ako aj plátené vrecká na chlebík. Ďalej to budú šité, pletené, háčkované, plstené aj plátené tašky, rôzneho druhu od rôznych výrobcov, tašky s potlačou i ručne maľované, baťohy, šité peračníky, tabatierky, ozdoby a hračky, pre malých aj pre veľkých, čelenky a kvetiny pre víly do rozviatych jesenných vlasov, tričká s autorskou potlačou, autorské zápisníky, náušnice, šperky, čiapky. Sýte farby, prírodné motívy, hravé tvary a kombinácie, živicové, drevené..

Oplatí sa vyskúšať aj prírodnú, ručne vyrábanú kozmetiku Monpure, ktorej výrobky sú jedinečné špeciálnym zložením vysoko kvalitných olejov, masiel a esenciálnych olejov. Viac ako 90 percent použitých surovín je výlučne rastlinného pôvodu. Bude toho veľa na sobotňajšom trhu v Záhrade. Príďte poobzerať, nakúpiť, ochutnať, prelistovať si knižky, hudbu popočúvať, postretávať sa aj zabaviť!