Nielen za vínom láka na Podbarište v Slovenskej Ľupči jesenný vínny a gurmánsky festival Na farmu Hiadlovských. Uskutoční sa v poslednú októbrovú sobotu.

Pre milovníkov dobrého vína, jedla a skvelej zábavy farma Hiadlovských chystá v sobotu 26. októbra ochutnávku gurmánskych špecialít, medzi ktorými, samozrejme, nebude chýbať syr Hiadlovec, pripravené je aj kvalitné víno z rodinných slovenských vinárstiev. Bonusom je krásne prostredie farmy a Ľudová hudba Hron (Pantlikovci) v sprievode folkloristu Jozefa Maka, ktorá zahrá ľudové piesne z Horehronia Detvy a ďalších oblastí stredného Slovenska.

Organizátori podujatia, Agentúra Hiadlovec event & cathering v spolupráci s rodinnou farmou Jozefa Hiadlovského, pripravili na sobotu naozaj bohatý program. Začne sa o 8:30 h farmárskymi raňajkami, trh sa otvára o 10:00 h a zatvára o 16:00 h a festival vína, ktorý začína o 12:00 h, potrvá do 22:00 h. V priebehu dňa sa na pódiu postupne predstavia zástupcovia z každého vinárstva.

Nebudú chýbať ani obľúbené farmárske prehliadky, počas ktorých sa malí aj veľkí návštevníci podujatia zoznámia so zvieratkami aj každodennými prácami na farme. Opäť sa bude prekonávať rekord a opäť bude aj tombola a súťaže o hodnotné ceny.

Trh na farme Hiadlovských má názov Náš trh a pozvanie naň prijali lokálni pestovatelia a výrobcovia remeselných potravín, ktorí rovnako ako farma Hiadlovských, v rámci spolupráce s medzinárodnou organizáciou Slowfood, ponúknu čisté, zdravé a férové potraviny. Návštevníci si tu môžu nakúpiť čerstvú zeleninu, syry v rôznom štádiu zrenia, medy, múky, cereálie, zaváraniny, bylinky, chlieb a všeličo iné. V predajni Hiadlovských to budú aj vlastné produkty a farmárske suveníry a darčeky.

Podujatie Na farmu Hiadlovských (nielen) za vínom, sa uskutoční za každého počasia. V prípade dažďa poslúžia priestory zrekonštruovanej maštale.