Aj tento rok sa uskutoční už 8. ročník Behu na Urpín, ktorý sa bude konať túto sobotu, 18. mája od 10.00 hod. Do preteku sa môže zapojiť ktokoľvek, pretože dĺžky tratí sú vymedzené tak, aby si každý vybral tú, na ktorú si najviac trúfa.

Na tratiach sa nebude konať žiadna zmena. Prvá trať, s dĺžkou 400 metrov bude určená pre deti. Druhá najkratšia trať s názvom Urpin Basic, je na 2,5 kilometra s prevýšením 10 metrov. Urpín Mini bude mať dĺžku 7,5 kilometrov a prevýšenie 230 metrov. Najdlhšia a najťažšia trať bude mať až 10,7 kilometra s prevýšením 335 metrov. Pobeží sa prevažne po asfalte alebo lesných cestičkách.

Program odštartuje registrácia ktorá, sa bude konať v čase od 8.00 do 10.00 v areáli pri Hoteli LUX. Prvý beh začne o 10.00 štartom na 400 metrov. O hodinu neskôr začne hromadný zvyšných tratí. Oficiálne vyhlásenie výsledkov a výhercov tomboly prebehne od 13.30 hod.

Zaregistrovať sa je možné buď prevodom do 16. mája, alebo na mieste štartu v deň podujatia. V prvom prípade však bude cena štartovného menšia. Samozrejme, výška poplatku záleží od zvolenej trasy. Napríklad, pre trať s dĺžkou 400 metrov je štartovné len 2 eurá, ale pri tratiach na 10,7 a 7,5 kilometra je cena 12 eur prevodom, alebo 15 eur na mieste.

Súťažiť sa bude klasicky v ženskej a mužskej kategórii, ktoré sa ďalej delia od veku pretekára. Ocenení budú prví traja, ale v prípade, že sa v niektorej kategórii vyskytne väčší počet bežcov, môže organizátor vyhodnotiť prvých piatich pretekárov. Štartovné zahŕňa štartovacie číslo, účasť v tombole a občerstvenie v podobe vody, ovocia a tyčinky v cieli. Viac informácií nájdete na webovej stránke podujatia.