Už tretí ročník najväčšieho a jediného sympózia tohto druhu na Slovensku sa uskutoční v dňoch 30. augusta až 4. septembra 2014, v Banskej Bystrici. Na banskobystrickom Montmartri sa predstaví 23 výtvarných umelcov, 30 interpretačných umelcov, 3 worshopya a 3 exkluzívne uvedenia na verejnosť, a to všetko pod holým nebom. Návštevníci sa môžu tešiť aj na výstavu diel legendárnej slovenskej osobnosti svetovej kinematografie, Juraja Jakubiska.

montmartreManželia Jakubiskovci – režisér a jeho múza, banskobystrická rodáčka – totižto prijali patronát nad tretím ročníkom umeleckého sympózia – festivalu Banskobystrický Montmarte 2014. Sympózium dedikované Dominikovi Skuteckému, každý rok tiež venuje priestor jednému z banskobystrických významných maliarskych osobností, svetového významu. Obrazy Štefana Pruknera ozdobia tento ročník.

Večery Montmartru budú zdobiť koncerty s Mirkou Partlovou, Jankom Slezákom, speváckou skupinou TRJOF, Evergreeny s Gizkou Oňovou, francúzskou hudbou s Pas de Pitie! a Close Harmony Friends. Mladú no aj strednú generáciu isto poteší populárny aj kontroverzný hiphopový spevák a autor  Suvereno.

Na Montmartri sa predstaví aj Ars Poetica Neosoliensis – básnici na ulici – poetické predstavenie autorov naprieč Slovenskom v autorskom čítaní s hudobným duom. Sympózium budú sprevádzať aj výtvarné, tanečné či umelecké workshopy. V jednom z nich vám dizajnér Pavol Siman poskytne možnosť objaviť svoj talent a pocítiť silu spojenia prírody a umenia v interiéri vo svojom workshope.

Po prvýkrát sa na Slovensku predstaví aj medzinárodne uznávaný umelec Martin Ceil, ktorý predstaví 3D street art.

Najmladšej generácii, patria všetky dopoludnia sympózia. Maľovanie, vystupovanie na pódiu dokonca aj podpora talentov zo sociálne odkázaných rodín, je rozmer, ktorý sa stal pre Montmartre tradíciou.

Celý týždeň sú všetky podujatia bez vstupného, určené pre verejnosť, vrátane výstav a možností aktívnej účasti a vystúpení vďaka podpore mesta, kraja, spulupracujúcich inštitúcií a partnerom.