Milovníci historických vozidiel sa môžu tešiť na tretí ročník The Grand Retro Show. Päťdesiat veteránov vyrobených v medzivojnovom období absolvuje trasu z Vígľaša cez Mičinú a zaparkuje v sobotu, 12. augusta o 10.00 hod. na banskobystrickom námestí.

Organizátori lákajú návštevníkov na historické skvosty, medzi ktorými nebude chýbať najstaršie vozidlo Willys Knight z roku 1920 či luxusný Cabriolet Packard 645.

Ak chcete vidieť Tatru 12 s rokom výroby 1930 v pôvodnom stave a platnou technickou kontrolou, na akcii by ste zaručene nemali chýbať.

„Divákom chceme ukázať techniku a módu z medzivojnového obdobia, preto sa aj všetky posádky oblečú do dobového oblečenia. Návštevníci sa budú môcť pri vozidlách odfotografovať, porozprávať s majiteľmi o histórii či priebehu renovácie ich vozidiel. Prosíme vodičov, ktorí sa stretnú s kolónou veteránov, aby im kývali, blikali, trúbili a zdravili. Zároveň chceme požiadať o strpenie, pretože tieto autá nemôžu svojou rýchlosťou konkurovať tým novým,“ hovorí organizátor Martin Mladoň. Akciu na Námestí SNP v meste pod Urpínom spestrí moderátor, kurátor Slovenského technického múzea v Košiciach, ktorý divákom predstaví jednotlivé vozidlá.

„Kto nestihne prehliadku v Bystrici, alebo sa mu bude zdať krátka, môže zavítať na nádvorie Vígľašského zámku. Práve tam sa po skončení podujatia na banskobystrickom námestí presunú po rovnakej trase všetky vozidlá. Pripravujeme aj sprievodný program a hlasovanie o najkrajšie vozidlo. Všetci sú srdečne vítaní,“ dopĺňa Mladoň.