V najnovšej ponuke premietaných filmov multikina Europa Cinemas si nájde svoj obľúbený žáner takmer každý. Úspešné filmy z posledných týždňov od tohto štvrtka doplní sci-fi Zrodenie planéty opíc, komédia s Cameron Diaz a Justinom Timberlakom s názvom Mrcha učiteľka a akčná 3D snímka Green Lantern.

Nezabudnite, že aj naďalej hráte s portálom BBonline.sk o dvakrát po dva lístky na ľubovoľné premietanie.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

GREEN LANTERN 3D

V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax, vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali: Hala Jordana. Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba: ľudskosť.

akčný, USA 2011

hrajú: Ryan Reynolds, Blake Lively

ZRODENIE PLANÉTY OPÍC   (Rise of the planet of the apes)

Namiesto evolúcie… revolúcia.

Chceli sme zdokonaliť ľudskú rasu, namiesto toho sme prišli o pozíciu pánov tvorstva. Zrodenie planéty opíc farbisto a napínavo líči revolúciu , ktorá viedla k tomu, že nás na piedestáli civilizácie vystriedali nižší primáti. Remake kultovej klasiky  je unikátny v tom, že je z väčšej časti  popísaný z pohľadu opíc, a tiež tým, že v ňom nehrajú herci v maskách, ale primáti, ktorí sú ako živí. Slovíčko „ ako“ je veľmi dôležité, pretože väčšina z nich existovala iba v počítačoch trikovej spoločnosti Weta Digital, ktorá celý svet okúzlila Avatarom.

sci-fi, USA 2011

hrajú: James Franco, Freida Pinto

MRCHA UČITEĽKA   (Bad teacher)

Učiteľka Elizabeth kašle na svoju prácu i na študentov. Je prostoreká, bezohľadná a jej chovanie nie je vhodné pre prácu pedagóga. Navyše fajčí, opíja sa a nevie sa dočkať fajrontu, kedy vypadne zo svojej každodennej práce. Keď sa s ňou rozíde snúbenec, začne plánovať ako si získať priazeň bohatého a sympatického zastupujúceho učiteľa – a bojuje o neho s príliš energickou kolegyňou Amy. Keď sa navyše Elizabeth pristihne ako odbíja pokusy o zblíženie zo strany sarkastického, neúctivého učiteľa telesnej, následky ich divokých a neskutočných plánov dajú ich študentom, spolupracovníkom a dokonca aj im samým také ponaučenie, aké ešte nezažili…

komédia, USA 2011

hrajú: Cameron Diaz, Justin Timberlake

 

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

ŠMOLKOVIA 3D   (Smurfs 3D)

Kde sú tie časy keď leteli Šmolkovia, a deti šaleli z plagátov, peračníkov a nálepiek Šmolkov… sú dávno preč. A možno nikto nečakal, že by sa mohli vrátiť a hneď, ako sa patrí aj v 3D verzii. No nebolo by to super, keby svet na chvíľu zmodrel? Dobrodružstvá tejto modrej rasy malých bytostí v dobách stredoveku, ktoré sa musia vysporiadať samé so sebou a tiež s ľuďmi, predovšetkým so zlým čarodejníkom Gargamelom, ktorý je posadnutý tým, aby sa ich zmocnil pre svoje nekalé zámery.

komédia USA 2011

hrajú: Neil Patrick Harris, Jayma Mays

CAPTAIN AMERICA: PRVÝ AVENGER 3D (Captain America: First Avenger 3D)

Zrodil sa štýlovo, keď na obálke jedného z prvých komiksov spoločnosti Marvel päsťou knokautoval Adolfa Hitlera. Bolo to  v roku 1941, krátko pred vstupom Spojených štátov do vojny a Kapitán Amerika mal aspoň virtuálne udržiavať  bojovú pripravenosť svojich krajanov na vysokej úrovni. Hrdina s typickým štítom sa postupne stal fenoménom, o čom svedčí 210 miliónov predaných komiksov. A na jeho výnimočnosti nič nemení, že jeden z najstarších superhrdinov na marvelovskej planéte sa vlastného filmu dočkal ako jeden z posledných (dávno po Spidermanovi, Iron Manovi alebo Fantastickej štvorke).

akčný, USA 2011

hrajú: Chris Evans, Tommy Lee Jones

 

LIDICE

Rok 1942 – nemecká propaganda úzkostlivo tají genocídu páchanú na civilnom obyvateľstve. Po atentáte na druhého muža tretej ríše Reinharda Heydricha však urobí výnimku. Po vypálení malej českej dediny Lidice, všetko vyhlásia do sveta. Ako zámienka k vypálení obce stačí jeden milostný list. V dobe svojho tragického konca, v júni 1942, mali Lidice za sebou dejiny trvajúce najmenej šesť storočí. Nacisti chladnokrvne popravili všetkých lidických mužov, ženy a deti nechali previezť do koncentračného tábora. Niektoré deti dali na prevýchovu. Celková bilancia – 192 popravených mužov, 58 žien zomrelo v koncentračných táboroch a 88 detí bolo poslaných do plynu. Obed Lidice bola vymazaná z máp a zrovnaná so zemou. Výpravný veľkofilm Lidice je natočený podľa skutočnej udalosti.

dráma, ČR 2011

hrajú: Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Zuzana Fialová, Roman Luknár

  

VRESKOT 4   (Scream 4)

Najdesivejšia hororová séria je späť!

Nová dekáda, nové pravidlá!

Sidney, Dewey a Gale sú opať spolu, pripravení na ďalší boj s Ghostfaceom. Jediní, ktorí prežili vraždy vo Woodsburrow sú späť, otázkou je, či sa im opať podarí prežiť. Wes Craven brilantne zvládol

pravidlá žánru hororu – husia koža a zimomriavky vám naskočia, keď sa budete pokúšať rozlúštiť totožnosť vraha Ghostface. Vreskot 4 je plný neuveriteľných zvratov, ale jedna vec je istá: je lepšie byť pripravený kričať a užívať si skvelú jazdu…

horor, USA 2011

hrajú: Newe Campbell, Courteney Cox

  

ŠÉFOVIA NA ZABITIE   (Horrible bosses)

Manažér Nick maká 12 hodín denne a strávi všetko, čo mu jeho psychopatický šéf Harken  nadelí, len aby dosiahol zaslúžené povýšenie. No vie, že to sa nikdy nestane. Zubný asistent Dale sa zo všetkých síl snaží udžať si sebaúctu a čelí čoraz nemravnejším návrhom doktorky Julie Harris. Účtovník Kurt sa práve dozvedel, že nový majiteľ továrne Pellit sa snaží zničiť jeho kariéru a okrem toho plánuje vyhodiť toxický odpad na nič netušiacich obyvateľov.
Čo môžete urobiť, keď je váš šéf psycho, nymfomanka alebo bastard?
Výpoveď nie je riešenie. Tieto monštrá treba zastaviť!

komédia, USA 2011

hrajú: Jennifer Aniston, Colin Farrell, Kevin Spacey, Jamie Foxx, Donald Sutherland

  

HARRY POTTER A DARY SMRTI II   3D  (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)

Najočakávanejšia siedma a posledná časť zo série filmov „Harry Potter“ prichádza v dvoch častiach pod názvom “Harry Potter a Dary smrti”.

Harry Potter a Dary smrti II prináša záverečné dobrodružstvo filmovej série. Vo veľkolepom finále vyvrcholí boj medzi silami dobra a zla. Situácia ešte nikdy nebola taká vážna a nikto nie je v bezpečí. Harryho Pottera čaká rozhodujúce stretnutie s Lordom Voldemortom, v ktorom musí byť pripravený obetovať všetko.
Tu sa všetko skončí…

dobrodružný/fantasy, USA 2011

hrajú: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson