Aj tento štvrtok najväčšie multikino v kraji Europa Cinemas rozšírilo svoju ponuku premietaných filmov. Medzi kinonovinkami nájdeme thrillery Som číslo 4 a Zdrojový kód, na smiech je priestor hlavne v komédii Skús ma rozosmiať a priestor dostane aj dokument Nesvadbovo.

Od štvrtka môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

SOM ČÍSLO 4 (I am number four)

Trojka je mŕtva. On je číslo štyri. John Smith je veľmi neobyčajný mladý muž. Mení identity, premiestňuje sa z mesta do mesta so svojím ochrancom Henrym a uniká pred nemilosrdnými nepriateľmi, vyslanými s jediným cieľom – zničiť ho. John dokola znova a znova začína svoj život bez akejkoľvek väzby na minulosť. V malom mestečku, v ktorom práve našiel útočisko, stretáva svoju prvú lásku, objavuje svoje neobyčajné schopnosti a spojenie s niekoľkými ďalšími, ktorých spája rovnaký osud…

sci-fi thriller, USA 2010

hrajú: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant

[youtube lOSevs0QMS0 560 340]

ZDROJOVÝ KÓD (Source Code)

Keď sa kapitán Colter Stevens prebudí v sedadle prímestského vlaku, netuší, kde sa tam vzal. Oproti nemu sedí Christina. Colter ju vidí prvý krát v živote, ale Christina ho očividne veľmi dobre pozná. Colter zisťuje, že sa prebudil v tele iného človeka. Než sa stihne z tejto situácie spamätať, je vlak rozmetaný silným výbuchom. Vzápätí sa Colter objaví vo zvláštnom bunkri izolovanom od okolitého sveta. Cez obrazovku sa k nemu prihovára dôstojníčka Goodwin  a požaduje informácie o všetkom, čo práve videl. Kapitán Colter Stevens sa stal súčasťou náročnej misie, ktorej cieľom je odhalenie útočníka, ktorý má na svedomí výbuch vlaku, v ktorom sa Colter ešte pred chvíľou nachádzal. Atentátnik plánuje oveľa väčší výbuch priamo v srdci Chicaga a jeho odhalením tak môže Colter zachrániť tisíce životov.

akčný thriller, USA 2011

hrajú: Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan

[youtube RtiaSRAg6qk 560 340]

SKÚS MA ROZOSMIAŤ (Just go with it)

Danny Macabee nosí falošný snubný prsteň preto, aby mohol získavať ženy a pritom nikdy nenadviazať ozajstný vzťah. Keď však stretne ženu svojich snov, nastanú problémy a Danny musí rýchlo zinscenovať falošný rozvod. Zaplatí svojej dlhoročnej asistentke Katherine a jej deťom, aby vystupovali ako jeho budúca ex rodina. Po jednom klamstve nasleduje ďalšie, až sa všetci ocitnú na rodinnom výlete na Hawaii, kde sa každý z nich snaží hrať svoj vymyslený príbeh, pokiaľ sa sen nepremení v nočnú moru…

komédia, USA 2011

hrajú: Jennifer Aniston, Adam Sandler, Nicole Kidman

[youtube z3JMnGRY7YM&feature 560 340]

NESVADBOVO (Nesvatbov)

Zemplínske Hámre pomaly ale iste vymierajú. Starosta stredne veľkej slovenskej dediny sa snaží dať dokopy miestnych tridsiatnikov, ktorí zostali na ocot. Na boj so samotou tridsiatnikov používa rôzne prostriedky: ponúka nemalú finančnú odmenu za každé novonarodené dieťa, nabáda miestnym rozhlasom na plodenie detí a nakoniec usporiada zoznamovací večierok pre „nezavrabčených“.

Nájdu si naši hrdinovia konečne životných partnerov?

Dokument, ČR/SR 2010

[youtube AAuPE8ImpFQ 560 340]

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

HOP

Cukríčky, sliepočky a poriadny rock´n´roll.

Keď u nás dostanete zálusk na veľkonočné kraslice a cukrovinky, musíte si ich vykoledovať. Tam to obstaráva Veľkonočný zajac, ktorý za koledníkov oddrie všetku čiernu prácu. V praxi to znamená, že na Veľkonočnom ostrove, kde žije (to je predsa jasné, kde inde by mal bývať?!) od  východu slnka do západu slnka velí armáde zajacov a kuriatok, ktorí ako na bežiacom páse vyrábajú sladkosti a vajíčka, aby sa dostali skutočne ku všetkým deťom. Tento Veľkonočný zajac má syna, ktorému by tento rozkvitajúci podnik čoskoro rád odovzdal. Lenže Zajo  kašle na povinnosti i na tradície a nadovšetko túži stať sa slávnym rockovým bubeníkom. Kvôli tomu dokonca ujde z domu a vydá sa do Mekky podobných bláznov, do Los Angeles, kde hodlá v hudbe preraziť. Namiesto toho však narazí. Narazí na predný nárazník auta, ktoré šoféruje Fred. To je rovnako nezodpovedný flákač ako Zajo, líši sa od neho len tým, že je človek. Pretože zrážku medzi Zajom a autom vyhralo auto, musí sa Fred o zraneného chlpáča postarať, pokým sa úplne nezotaví…

hrano-animovaná komédia, USA 2011

SUCKER PUNCH

Výpravná akčná fantasy, ktorá vás zavedie do sveta fantázie mladého dievčaťa, ktorému pomáhajú sny dostať sa z temnej reality, v ktorej žije. Oslobodená od hraníc, času a priestoru môže ísť kamkoľvek, kde ju jej myseľ zavedie. Neuveriteľné dobrodružstvá, ktoré prežíva postupne začnú stierať hranice medzi predstavami a reálnym svetom. Babydoll je proti svojej vôli poslaná svojím otcom do vzdialeného sanatória. Nestráca však vieru v to, že sa jej podarí z toho strašného miesta utiecť. Rozhodnutá bojovať za svoju slobodu, presvedčí ďalšie štyri dievčatá, aby sa spoločne pokúsili o útek. Vedené Babydoll sa zúčastňujú bitiek so samurajmi a rôznymi fantazijnými bytosťami. Bojujú s nekonečným arzenálom zbraní a využívajú všetky možnosti, ktoré im svet, v ktorom sa práve nachádzajú ponúka. Spoločne sa musia rozhodnúť, čo postupne obetujú, aby prežili. Ale vďaka pomoci čarodejníka je možné, že sa im podarí – ak uspejú – získať slobodu.

akčný/fantasy, USA 2011

hrajú: Emily Browning, Abbie Cornish

VEZMI SI MOJU DUŠU 3D (My Soul to Take 3D)

Od režiséra kultových hororov Nočná mora z Elm Street, Vreskot, Hory majú oči –  Wesa Cravena.

Dej hororu sa odohráva v ospalom mestečku Riverton v štáte Massachusetts, kde koluje legenda o sériovom vrahovi s rozpoltenou osobnosťou – rivertonskom rozparovačovi. V deň, keď zomrel, prisahal, že sa vráti, aby zavraždil sedem detí, ktoré sa v noci toho dňa narodili (vraví sa im Rivertonská sedma).  Pätnásť rokov to bola iba strašidelná téma pre deti… až do šestnástich narodenín detí z Rivertonskej sedmy, kedy ich začne neznámy útočník jedného po druhom vyvražďovať. Zrodil sa rozparovač znovu v tele jedného z nich, alebo vtedy vôbec nezomrel? Prežil pád do rieky v horiacom aute ambulancie? Jeho telo sa nikdy nenašlo, polícia vtedy verila v logické vysvetlenie, že jeho telo leží na dne rieky – ale je to naozaj tak?

horor, USA 2011

hrajú: Max Thieriot, John Magaro

HLAVNE NEZÁVÄZNE (No strings attached)

Patrí kamarátstvo do postele?

Praktická Emma  k  svojráznemu životnému štýlu dospela predovšetkým preto, že ako doktorka ašpirujúca na atestáciu nemá na žiadny vzťah čas a energiu, iba občas potrebuje povoliť ventil. To Adam má omnoho bolestivejšie dôvody. Posledná priateľka ho podvádzala s jeho vlastným otcom   a vôbec ju neospravedlňuje, že je to slávny televízny producent a má šarmu na rozdávanie. Na duši zranený Adam sa preto rozhodne, že dá city bokom a bude si len nezáväzne užívať ako jeho otec. Emmu v minulosti párkrát stretol a i keď iskra nikdy nepreskočila, po poslednom stretnutí, ku ktorému pomohli litre vypitého alkoholu, sa spolu dosť impulzívne vyspia. V tom okamihu sa zrodí nápad na nezáväzné stretnutia, pri ktorých pôjde výlučne o sex. Lenže všetky dohodnuté pravidlá platia len do chvíle, než ich jedna zo strán poruší. A to je len otázka času, pretože kto by veril tomu, že medzi mužom a ženou môže existovať čisto sexuálne puto, ktoré nenaruší láska?

komédia, USA 2011

hrajú: Natalie Portman, Ashton Kutcher

SANCTUM 3D

Epické 3D dobrodružstvo z produkčnej dielne Jamesa Camerona (Avatar, Titanic).

Ďalší krok vo vývoji 3D!

Špičkový potápač Frank McGuire sa už niekoľko mesiacov  venuje prieskumu jaskýň Esa´ ala v južnom Pacifiku, keď ho tu jedného dňa zastihne tropická búrka, pri ktorej je východ z jaskýň nečakane zatopený vodou. Frank i jeho tým, zahrňujúci sedemnásťročného syna Josha, finančníka Carla Hurleya, jeho priateľku Victoriu a bláznivého Georga, sú nútení ukryť sa hlboko v jaskynných dutinách a pokúsiť sa nájsť cestu von zložitým podvodným labyrintom. I keď aj tu platí, že nádej zomiera posledná, nevyhnutne sa natíska otázka: Existuje vôbec cesta von?  A pokiaľ áno, dokážu v sebe nájsť toľko fyzických i psychických síl, aby ju našli?

dobrodružný, USA 2011

hrajú: Richard Roxburgh, Ioan Gruffudd

VŠEMOCNÝ (Limitless)

Eddie Mora je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva Vernon. Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na 100% a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa necháva zlákať neodolateľnými účinkami NZT a úplne droge prepadne. Naraz je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal zvláda spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektoru. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posadnutom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitá v ohrození života. Musí sa skrývať, nájomní vrahovia sú však stále bližšie. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným?

thriller, USA 2011

hrajú: Bradley Cooper, Robert De Niro

MEDVEĎ YOGI 3D (Yogi Bear)

Notorický zlodej piknikových košov a miláčik malých aj veľkých prvýkrát na veľkom plátne! Medveď Yogi sa predstavuje v novom  3D dobrodružstve.

Jellystoneský park stráca návštevníkov, a preto sa podlý starosta Brown rozhodne zavrieť ho a predať celý pozemok. To by však znamenalo, že rodiny s deťmi by si už nemohli užívať krásy prírody, a čo je ešte horšie – Yogi, Bubu a ich ďalších kamarátov by vysťahovali z ich rodného lesa. Yogi čelí najväčšej výzve svojho života – musí dokázať, že je naozaj “múdrejší ako priemerný medveď“. Spolu so správcom Smithom musia nájsť spôsob ako Jellystoneský park zachrániť…

komédia, USA 2010