Koncert Cluster ensemble, duet Androgén a veselý projekt tanečných kurzov sú špeciality vrcholiacej sezóny v Divadle Štúdio tanca.

dstDivadlo Štúdio tanca (DŠT) sa na záver divadelnej sezóny už tradične snaží priniesť podujatia, ktoré vybočujú z tradičného repertoáru. Končiacu divadelnú sezónu tak uzatvára tromi zaujímavými večermi.

V stredu 17. júna to bude koncert Cluster ensemble (Ivan Šiller a Fero Király), ktorý uvedie dielo slávneho minimalistu Philipa Glassa. Skladby Philipa Glassa, zakladateľa hudobného minimalizmu z konca 60. rokov, Music in Fifths a Music in Similar Motion, odznejú vo verzii dua na elektronických organoch, pričom hudbu budú vizuálne obohacovať tanečníci divadla.

Večer s Cluster ensemble bude aj o nádejných hudobníkoch a o majstrovských výkonoch detí. Pod názvom Sound orchestra sa predstavia žiaci základných umeleckých škôl, ktorí v divadle absolvujú kreatívny workshop zameraný na objavovanie nových zvukov a ticha.

dst3Lektori Ivan Šiller a Fero Király počas trojdňového workshopu vedú deti k improvizácii, tvorbe vlastných skladieb a interpretácii grafických partitúr. Výsledkom je spoločný koncert lektorov a žiakov. Súčasťou Sound orchestra je aj nový elektronický hudobný nástroj Zvukodrom/Soundring, na ktorom hrá celý orchester súčasne.

„Nie je krajší a škaredší zvuk. Zvuk je len vtedy zvukom, keď stojí oproti tichu. A ticho sa dá tiež hrať. A dokáže byť pekne napínavé!“ (Z recenzie na koncert Sound orchestra v Košiciach, november 2014.)

V piatok 19. júna divadlo uvedie predstavenie Androgén, ktoré je choreografickou prácou Tibora Trulika, tanečníka umeleckého súboru DŠT. Androgén je mužský duet, vychádzajúci z významu slova. Androgén je to, čo robí muža mužom a podľa charakteristiky pojmu je „androgén“ mužský pohlavný hormón, vďaka ktorému majú muži hrubý hlas, chlpatú hruď, mohutné svaly, chuť na sex a dobrú erekciu.

Posledným podujatím divadelnej sezóny 2014/2015 je predstavenie Skade ruka, Skade noha, ktoré budú môcť diváci vidieť v stredu 24. júna a vo štvrtok 25. júna. Skade ruka, Skade noha je ochutnávkou tanečných kurzov Divadla Štúdio tanca a tradične aj tanečného krúžku detí zo Súkromnej základnej školy Fantázia.