Aj tohtoročné Vianoce uzatváral banskobystrickej futbalovej rodine tradičný turnaj, ktorý sa pod názvom VAV Štefan cup konal v priestoroch športovej haly na Štiavničkách.

Už v 11. ročníku sa predstavili desiatky známych, či menej známych hráčov.  Organizátora turnaja – Vladimíra Ivana, sme sa opýtali na vznik myšlienky Štefan cupu: „Prvý ročník vznikol na určitej eufórii, kedy sme sa chalani z Aurory pozbierali a chceli sme si zahrať futbal proti našim ligovým hráčom. A som veľmi rád, že chalani vtedy prišli a hrali proti nám. Boli to napríklad Karol Praženica, Noro Juračka, Maťo Poljovka, za nás vtedy nastúpil Marek Bažík. Začalo to mať grády. Postupne sa nabalovalo stále viac futbalistov. Na dva ročníky prišiel napríklad Vraťo Greško. Som rád, že sme z rudlovskej telocvične, kde boli katastrofálne podmienky, prešli cez Obchodnú akadémiu na Tajovského sem do športovej haly na Štiavničkách. Kde sme veľmi radi, aj diváci tu majú väčší komfort, zabávajú sa celý deň futbalom. Takže futbal cez sviatky na Štefana = Štefan cup.“

Prinášame vám kompletné výsledky turnaja:

Skupina A

ŠK Kremnička – Arsenal BB 3:2
San Marco – FC Mýto 2:0
ŠK Kremnička – Capri Coffe 2:2
Arsenal BB – San Marco 4:1
Capri Coffe – FC Mýto 3:0
ŠK Kremnička – San Marco 3:2
FC Mýto – Arsenal BB 0:8
Capri Coffe – San Marco  1:3
ŠK Kremnička – FC Mýto 4:1
Arsenal BB – Capri Coffe 2:2

Tabuľka skupiny A

1. ŠK Kremnička – 10 b (priamy postup do semifinále)
2. Arsenal BB – 7 b
3. San Marco – 6 b
4. Capri Coffe – 5 b
5. FC Mýto – 0 b

Skupina B

Aurora – Yugo 3:0 (kontumačne)
EL FUEGO – O’Neill 4:2
Yugo – Mexico ONE TAXI 0:11
EL FUEGO – Aurora 2:1
O’Neill – Mexico ONE TAXI 2:2
EL FUEGO – Yugo 2:0
O’Neill – Aurora 1:3
EL FUEGO – Mexico ONE TAXI 7:4
O’Neill – Yugo 2:0
Aurora – Mexico ONE TAXI 2:2

Tabuľka skupiny B

1. EL FUEGO –  12 b (priamy postup do semifinále)
2. Aurora – 7 b
3. Mexico ONE TAXI – 5 b
4. O’Neill – 4 b
5. Yugo – 0 b

V štvrťfinále sa stretli druhé a tretie tímy zo základných skupín. V prvom štvrťfinálovom dueli si až po pokutových kopoch odniesli víťazstvo 4:2 hráči Arsenalu BB, ktorí zdolali tím Mexico ONE TAXI. Do ďalšej fázy turnaja sa prebojoval aj tím San Marco, ktorý v ďalšom štvrťfinálovom zápase suverénne zdolal Auroru 6:1.

Víťazi štvrťfinále narazili v semifinále na víťazov skupín a bol to tvrdý náraz. EL FUEGO si poradilo s Arsenalom BB 2:1. ŠK Kremnička s tímom San Marco zvíťazila rozdielom triedy 3:0. Súboj o tretie miesto medzi porazenými týchto súbojov prebehol len formou pokutových kopov. Oba tímy mali päť pokusov a keďže štyri premenené sú viac ako tri, z bronzu sa mohli tešiť hráči Arsenalu BB.

Víťazom turnaja sa stal tím EL FUEGO, po tom, čo v napínavom finále zdolal ŠK Kremnička 4:3. Dres tohto tímu obliekali hráči na čele s nehrajúcim „trénerom“, inak gólmanom Dukly – Petrom Borošom, v bráne s jeho bratom Dušanom a na palubovke sa potom striedali aj Viktor Pečovský, Igor Vodecký, Tomáš Libič, Michal Pančík, Miško Ďuriš, Radoslav Kulík, Richard Zajac, Jakub Brašeň a organizátor turnaja Vlado Ivan.