Bojovníci banskobystrického klubu thajského boxu Firegym v sobotu 15. júna 2024 úspešne zabojovali na galavečere bojových športov War Zone v Majestic Music Clube v Bratislave.

Galavečer ponúkol mnoho kvalitných zápasov pod pravidlami K1, boxu, MMA či thajského boxu, sprevádzaných skvelou atmosférou. Vysokú úroveň galavečera potvrdila vypredaná aréna, ktorá hnala zápasníkov vpred.

Za Firegym sa predstavil v prvom amatérskom zápase a na svoje konto si pripísal prvú výhru Viktor Milan Cirkai, zverenec Martina Beláka, ktorý súpera ukončil v druhom kole na KO.

V hlavnom zápase večera sa predstavil dlhoročný zverenec a odchovanec Firegymu Ivan Hatala. Zápas, ktorý mal prívlastok titulový, nenechal ani jedného diváka sedieť na stoličke. Ivo Hatala sa v zápase pod K1 pravidlami postavil proti mladému, dravému a kvalitnému súperovi z legendárneho klubu Hron Gym and Gauna Team Brno, Filippovi Giovanni Marchesinimu. Zápas o titul medzinárodného šampióna WKU do 71 kilogramov priniesol divákom poriadnu prestrelku úderov, kopov, krvi a emócií. Po vyrovnaných troch kolách, poslali rozhodcovia zápas do extra roundu (extra kolo), v ktorom si zápasníci doslova siahli na svoje dno. Po napínavom extra kole si výhru 3:0 na body pripísal borec z červeného rohu Ivo Hatala, ktorý ukázal svoje povestné zápasové srdiečko a získal titul medzinárodného šampióna WKU (World Karate and Kickboxing Union) do 71 kg.

V pozápasovom rozhovore Ivo Hatala vyzdvihol kvalitu svojho súpera a organizácie podujatia a skvelú atmosféru, ktorú vytvoril aj fanklub z Banskej Bystrice. Rovnako venoval poďakovanie svojmu rohu, Martinovi Belákovi a Rebeke Beličkovej.

Pre Iva Hatalu je tento titulový úspech spojený aj so ziskom ďalšieho titulu, ktorý si „vybojoval“ koncom minulého mesiaca. A to je magisterský titul na banskobystrickej Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakulte telesnej výchovy, športu a zdravia, v odbore trénerstvo (kondičný tréner) a učiteľstvo telesnej výchovy.