Počas uplynulého víkendu, 4. marca, sa v lyžiarskom stredisku Park Snow Donovaly v snowparku Riders Park konali Majstrovstvá Slovenska v akrobatickom lyžovaní v disciplíne slopestyle. Úspešné zastúpenie tu mala aj Banská Bystrica.

Podujatie bolo súčasťou Slovenského pohára vo freestyle lyžovaní. Súťažilo sa v netradičnom Dew Tour formáte, kde sa hodnotili samostatne skoky a jib. O víťazoch rozhodol súčet oboch sekcií.

Juniorským majstrom Slovenska sa stal Samuel Babej. Šestnásťročný rodák z Banskej Bystrice, študent prvého ročníka Gymnázia J.G. Tajovského v Banskej Bystrici.

Pri preberaní ceny a gratuláciach načrtol aj svoje ďalšie plány do sezóny. „Chcem sa ešte sústrediť na posledné kolo Slovenského pohára, ktorý som minulý rok vyhral. Bol to úžasný pocit. Zajazdiť dobrý výsledok v každom preteku je pre mňa dôležité. Motivuje ma to do ďalšieho tréningu. Počas najbližších mesiacov ma čakajú sústredenia a výjazdy za snehom spolu so slovenskou reprezentáciou.Teším sa. Verím, že budem naďalej napredovať a robiť dobré meno slovenskému lyžovaniu doma i za hranicami,“ povedal Babej.

Na Donovaloch sa súťažilo aj v seniorských disciplínach. Medzi ženami obhájila titul Zuzana Stromková. Víťazom mužskej kategórie sa stal Peter Lengyel. Najbližšie sa akrobatický lyžiari predstavia v rámci Slovenského pohára 17. marca v Jasnej.