Máme pred sebou „dušičkový“ víkend. A, samozrejme, aj Halloween či Helouvín, pohanský sviatok, ktorý k nám prišiel zo západného sveta. Deti majú prázdniny a vegáni majú v sobotu svoj svetový deň…

Halloween

Je to skratka z anglického Halloweenen (doslovný preklad: predvečer všetkých svätých). Tento „deň zlých duchov“ vyznávali Kelti, chceli sa zapáčiť zlu a zlým duchom, aby ich nechali na pokoji. Preto si obliekali rôzne strašidelné masky a iné oblečenie a maľovali sa.

Masky si môžete obliecť aj vy a tiež sa namaľovať zájsť  trebárs do Klubu 77 či do Tirish Pub – Metro, kde sa konajú party v maskách. Klubovňácky Heluvín bude v piatok večer aj v Bystrickej Klubovni. Inak, keď už je ten Halloween, dievčatá pokojne môžu ísť vonku bez mejkapu…

Maškarná party z dielne Rosey Boletus

Klub 77 – piatok 31. október, 20. hod.

Po roku si v Klube 77 opäť môžete užiť skvelú maškarnú party. Môžete si dať na seba akýkoľvek strašidelný kostým.

Hudobný hosť – Hallogenerator Dance Machine a zahrá vám aj:

[youtube 50jD5qIV3KM 640 390]

Halloween Night s tombolou

Tirish Pub Metro – piatok 31. október, 20.30 hod.

Tradičná strašidelná party, ktorej súčasťou bude aj tombola o zaujímavé ceny, vás čaká aj v Tirish Pub – Metro.  Do tomboly však budú zaradení len hostia s maskami! Zahrajú kapely AINT z Banskej Bystrice a Projekt 39 z Hliníka nad Hronom.

Z Izraela do Záhrady

Zahrada SkyroadsZáhrada CNK – piatok 31. október, 19. hod.

V banskobystrickej Záhrade CNK sa v piatok večer uskutoční koncert izraelskej kapely Skyroads. Záhrada je prvou zastávkou ich turné, počas ktorého navštívia USA a Európu. Viac o tomto koncerte a kapele Skyroads sa dozviete v oficiálnej pozvánke.

Bojíte sa tmy?

Oravský hrad – piatok 31. október, 17. hod.

Ak sa radi bojíte, neváhajte a vyberte sa v piatok – aj s deťmi, veď majú prázdniny – na Oravský hrad. Premiéra novej večernej prehliadky s názvom Bojíte sa tmy? sa bude odohrávať vo svetle sviečok, s tajomnými príbehmi a starými legendami. Nebudú chýbať ani obľúbené divadelné scénky a strašidlá. Vstupy do hradu budú každých 15 min. od 18. do 19.30 hod. Predaj lístkov začína už o 17. hod.

ZakázanÝovoce

Zakazany ovoceKlub 77 – sobota 1. november, 19. hod.

Česká kapela ZakázanÝovoce je na hudobnej scéne už 9 rokov. Hrá melodický punk rock, charakterizujú ju energické bicie, britké melodické gitary, valiaca sa basa a originálne farby spevu. Spolu s ňou v sobotu večer v banskobystrickom Klube 77 vystúpia české kapely Imodium, On the Way a Lety Mimo.

Dušičky z Nového zámku

Banská Štiavnica – sobota 1. november, 17. hod.

Slovenské banské múzeum pripravilo pre Banskoštiavničanov a návštevníkov mesta unikátny večer v podobe jedinečného nočného výhľadu z Nového zámku – v sobotu od 17. do 22. hod.

Dear Darkness

Banská Štiavnica

Ak sa rozhodnete pre návštevu Banskej Štiavnice, nenechajte si ujsť ani výstavu mladej maliarky Lucie Tallovej v tamojšej Schemnitz Gallery. Výstava má názov Dear Darkness. V piatok, sobotu a v nedeľu je galéria otvorená od 13. do 19. hod.

Včielka Maja je späť

Cinemax Vcielka MajaCINEMAX – sobota, nedeľa 1. – 2. november, 14. hod.

Nielen Maja ale aj Vilko, Flip a všetci ich kamaráti sú späť! A s nimi nové príbehy, plné priateľstva, zvedavosti, kúziel, kreativity a pozitívnych hodnôt. Do kín – aj do banskobystrického CINEMAY-u prichádza moderné omladenie všetkým dobre známej klasickej rozprávky Včielka Maja. Zoberte do kina a zaspomínajte si na svoje detstvo.

[youtube cwyio21NAtE 640 390]

Bubácka rozprávka

Teátrium BDNR – nedeľa 2. november, 16. hod.

BDNR_Bubacka rozpravka

Nedeľná rozprávka v Bábkovom divadle na Rázcestí bude aktuálne „bubácka“. Táto protistrašidelná rozprávka, určená tým, čo sa (ne)boja, je o tom, ako sa z bojazlivej Marušky stala odvážna baba Rambabucha. Vznikla v rámci projektu Strach má veľké oči. Bubácka rozprávka a projekt Strach má veľké oči boli inšpirované knižkou Daniela Heviera Strašidelník. Po predstavení nasleduje tvorivá dielňa.