Donovaly sú významnou križovatkou dvoch národných parkov – Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Park snow Donovaly láka svojou celoročnou prevádzkou. Už len do 3.novembra 2013 je možné zabaviť sa a vychutnať si služby v celej Fun aréne s využitím lanovky na Novú Hoľu.

Donovaly_10Donovaly sú vzdialené od Banskej Bystrice približne 25 kilometrov smerom na Ružomberok. Tvorí ich celkovo sedem osád – Bully, Donovaly, Hanesy, Mistríky, Mišúty, Sliačany a Polianka, ktoré sú údajne pomenované podľa ich zakladateľov.

Okrem rušnej zimnej prevádzky je to tu pre návštevníkov otvorené aj v teplých mesiacoch. Je tu možnosť využitia 25 cyklotrás v celkovej dĺžke 253 kilometrov a jednej dvojkilometrovej zjazdovej trati z Novej Hole. Samozrejme je tu aj množstvo turistických chodníkov, a to trasa  na Novú Hoľu (1 361 m n. m.), alebo po červenej a žltej turistickej značke na najvyšší vrch Zvolen (1 402 m n. m.)

Ďalším turistickým tipom odtiaľto je chodník cez Hiadeľské sedlo po červenej značke na Prašivú (1 651,8 m n. m.), po červenej a modrej značke trasa za minerálnymi prameňmi do Korytnice, po červenej na Kozí chrbát (1 330,4 m n. m.), po zelenej, žltej a červenej až do Španej Doliny, po žltej značke na pietne miesto – kultúrnu pamiatku Kalište, alebo k medokýšu v doline Krivá.

Okrem turistiky je na Donovaloch Fun aréna, kde je možnosť využiť lezeckú stenu, lanový park, klasické trampolíny spolu s bungee trampolínou, nafukovací hrad a úžasnú bobovú dráhu. Fun aréna je otvorená denne, cez víkendy aj sviatky až do 3.novembra tohto roku. V letných mesiacoch boli všetky atrakcie doplnené o Dobšinského svet rozprávok Habakuky, ktorý je už žiaľ zatvorený.