Populárna slovenská kapela The Paranoid má úspešne za sebou prvú polovicu zatiaľ svojej najväčšej a najúspešnejšej česko-slovenskej tour pod názvom Anjeli Spia Tour 2015. Pre fanúšikov si chalani pripravili 15 zastávok. Nevynechajú ani Banskú Bystricu, v ktorej potešia fanúšikov modernej rockovej hudby už túto sobotu 11.4.2015. Takže  Dom Evanjelického Spolku na Hornej 21 sa bude už čoskoro otriasať v základoch kvalitnou rockovou show, ktorú táto štvorica talentovaných hudobníkov z Nitry pripravila.

paranoid3V čom je ANJELI SPIA TOUR iná od predchádzajúcich koncertov, na ktorých vás fanúšikovia už mohli vidieť a počuť ?

„Je to zatiaľ naša najväčšia šnúra, hráme na nej skladby, ktoré sme ešte naživo nikdy nehrali, nezabudli sme ani na prvý album a celkový prierez našou tvorbou. Fanúšikovia sa môžu tešiť na takmer 1,5 hodiny  našlapaného koncertného programu od nás, skvelú svetelnú show a párty, na ktorú tak skoro nezabudnú,“ prezradil spevák Igor Belaj.

Keďže sa členovia THE PARANOID s fanúšikmi stretávajú veľmi radi a chcú mať viac priestoru na dlhší a intenzívnejší  pokec s nimi, tentokrát sa rozhodli urobiť to inak ako doposiaľ, a to v podobe VIP vstupeniek. V ich cene je zahrnuté bežné predpredajové vstupné, špeciálne pamätné tour tričko s dátumami koncertov celého turné, pokec kapelou po koncerte , fotenie a kopa zábavy.

Na celú šnúru ste si ako špeciálneho hosťa pozvali bratislavskú kapelu From Our Hands. Prečo ste sa rozhodli pre nich ?

From Our Hands je kapela, ktorú máme všetci hudobne radi už dlhú dobu. Chceli sme mať ako špeciálneho hosťa na tejto šnúre niekoho kto je tak skvelý ako oni, chceli sme väčšiu a výbornú kapelu, potešiť našich fanúšikov kvalitným spojením  kapiel, čo sa nám podarilo, lebo ohlasy fanúšikov na nich sú skvelé a tak sme moc radi, že sme vybrali dobre.

Polovica koncertov z tohto turné je už za vami, ako ich hodnotíte a vnímate? Stalo sa na nich niečo nečakané, nezvyčajné, čo stojí za spomenutie?

paranoid„Presne ako vravíš, načíname už druhú časť turné a uteká nám to neskutočne rýchlo, lebo keď je človeku dobre tak čas letí rýchlejšie ako by chcel 🙂 Sme strašne radi, že na každom koncerte sme mali  o veľa viac ľudí, ako keď sme hrali v danom meste naposledy. Narastá počet ľudí v cluboch a kulturákoch, narastá atmosféra a celkovo je to presne to, čo si asi praje každý interpret, ktorý dnes organizuje vlastnú tour, “ prezradil gitarista Roman Birkuš. Nečakané pre nás bolo, keď si bubeník z kapely FROM OUR HANDS – Buco vykĺbil nešťastnou náhodou po koncerte v Nitre členok a nasledujúce 2 koncerty v Ostrave a v Žiline nemohli chalani kvôli tomu s nami odohrať. Nahradila ich však skvelá mladá kapela z Bratislavy ASENTH, za čo sme im vďační, lebo fanúšikov rozhodne rozprúdili ako sa patrí. Ešte si s nami zahrajú v Bratislave v MMC clube ako náš ďalší hosť a tak sa na nich tiež dosť tešíme.

Tešíte sa na Banskú Bystricu?  Čo by ste odkázali ľuďom ktorí sa na vás chystajú?

„Na Banskú Bystricu sa tešíme neuveriteľne moc, pretože sme dosť dlho v tomto meste neboli, máme tu skvelých fanúšikov a sme veľmi zvedaví na atmosféru v tomto meste. Chcel by som vám všetkým odkázať, aby ste túto sobotu 11.4. odložili telefóny a prišli sa kultúrne vyžiť na koncert so skvelou živou show, ktorú sme si pre nich pripravili, sľubujem, že nikto nebude ľutovať,“ prezradil spevák Igor Belaj.