V týždni od 2. do 6. mája sa odohrala mužská tenisová extraliga. Tenisti TC Baseline odohrali v tomto roku všetky stretnutia v domácom prostredí, čo umožnilo bystrickým fanúšikom vidieť najlepších slovenských hráčov na vlastné oči.

V pondelok 2. mája Bystričania nastúpili proti hráčom TC Draci Matúškovo. Po dvojhrách bolo 4:1 a za rozhodnutého stavu sa štvorhry už nehrali. Za domácich v dvojhrách bodovali Jakub Novák, Miloš Karol, Peter Naď a Tomáš Pavlovský. Na jednotke prehrala iba zahraničná posila bystrického tímu z Lotyšska Martins Podzus s Čechom Václavom Šafránkom.

Bystrických tenistov preveril aj Alex Molčan

Po víťaznom zápase privítali domáci v semifinále veľkého favorita z STU Bratislava, ktorý nastúpil s aktuálne najlepším slovenským hráčom Alexom Molčanom a dvojkou Filipom Horanským. Zápas sa skončil s výsledkom 0:5. Napriek prehre bol kapitán Marek Novák spokojný, keďže Jakub Novák aj Tomáš Pavlovský hrali so svojimi súpermi vyrovnané trojsetové zápasy. V najviac sledovanom zápase jednotiek, ktorý do areálu prilákal takmer 50 divákov, potrápil Martins Podzus Alexa Molčana a dlho mu vzdoroval. Taký kvalitný mužský tenis videli Banskobystričania v domácom prostredí po prvý raz.

Najväčšia dráma sa konala v piatok, keď domáci hráči v boji o tretie miesto privítali hráčov z Jaslovských Bohuníc. Tí nastúpili aj s Davis Cupovým reprezentantom Igorom Zelenayom.

Po dvojhrách vyhrávali tenisti TC Baseline 3:2, keď bodovali Jakub Novák, Miloš Karol a Peter Naď. Prvú štvorhru Bystričania prehrali a za stavu 3:3 sa rozhodovalo v poslednej štvorhre. Miloš Karol a Peter Naď rozhodli až v dramatickom supertajbrejku tretieho setu, keď vyhrali 10:5 a celkovo hráči TC Baseline vyhrali 4:3. Po zápase sa mohol zaslúžene oslavovať historický bronz pre Banskú Bystricu.

Konkrétne výsledky sú dostupné tu.

Konečné poradie mužskej tenisovej Extraligy 2022

1. MŠK Poprad-Tatry A

2. TK Slávia STU Bratislava A

3. TC BASELINE Banská Bystrica

4. ŠK Blava 1928 J.Bohunice A

5. TK Slovan Bratislava

6. TK LOVE 4 tennis Bratislava

7. TC DRACI Matúškovo A

8. Lieskovský tenisový klub-LTC