V budúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaži v tenise budú mať zastúpenie aj Banskobystričania. Tenisti z TC Baseline sa v dramatickom závere sezóny dokázali zachrániť.

Minulý rok Banskobystričania ako nováčik skončili na skvelom 5. mieste a aj tento rok sme mali ambície minimálne zopakovať výborné umiestnenie z minulého roku. Vzhľadom na fakt, že v tomto ročníku sa zúčastnilo oveľa viacej kvalitných hráčov (Norbert Gomboš, Andrej Martin …) a zahraničných tenistov z ATP Tour (Pichler z Rakúska, Hájek z českej Republiky, Zuk z Poľska…), bolo veľmi ťažké tento cieľ splniť.

V 1. kole, ktoré prebehlo na dvorcoch TC BASELINE, narazili na veľmi silné družstvo TK Love 4 Tennis, domovský klub našej ženskej tenisovej jednotky Dominiky Cibuľkovej. Napriek tomu, že súper nastúpil s dvoma vynikajúcimi cudzincami, sme po dvojhrách prehrávali len 2:3, keď Jakub Novák nepremenil proti svojmu súperovi dva mečboly. Po tesne prehratých štvorhrách sme nakoniec prehrali 2:5, aj keď výsledok mohol byť aj opačný.

Druhé kolo bolo na programe v Matúškove, kde Banskobystričania nastúpili proti miestnym Drakom. V dvojhrách otočila naša posila z TC Empire Trnava Dávid Čierny svoj zápas z dvoch mečbalov, ale aj napriek tomu sme prehrávali po dvojhrách 2:3. V štvorhrách boli súperi jednoznačne lepší a tak naši celkovo opäť prehrali výsledkom 2:5.

V rozhodujúcom zápase o udržanie v extralige naši na domácich kurtoch podporovaní početnými fanúšikmi nastúpili proti družstvu z Prešova. Súperi nastúpili aj s bývalým 250. hráčom ATP Čapkovičom, Poliakom Zukom aj výborným dorastencom, členom NTC, Lukášom Palovičom. Po dvojhrách sa im podarilo po prvý raz viesť a za stavu 3:2 nastupovali na štvorhry s cieľom vyhrať aspoň jednu z nich. To sa aj nakoniec podarilo, vyhrali obe, a tak obsadili konečné 7. miesto a zachránili tak pre Banskú Bystricu tenisovú extraligu i pre rok 2019.

Šéftréner klubu TC BASELINE Banská Bystrica a zároveň kapitán extraligového družstva mužov Marek Novák: „Primárny cieľ pre tento rok sme splnili a na budúci rok budeme ešte silnejší aj vďaka podpore sponzorov a mesta Banská Bystrica. Je to pre nás záväzok do ďalšej práce.“

Družstvo TC Baseline Banská Bystrica 2018/19:

Pavlovský Tomáš, Kulich Adam, Hájek Peter, Hric Ivan, Novák Jakub, Čierny David, Kurek Vladimír, Novák Maxim
Kapitán: Marek Novák

Konečné poradie extraligy mužov 2018/19:

1. TK Slávia STU Bratislava
2. TC Empire Trnava
3. TK Love 4 Tennis
4. MŠK Poprad – Tatry
5. TK Slovan Bratislava
6. TC Draci Matúškovo
7. TC Baseline Banská Bystrica
8. Tenisová akadémia Prešov