Quantcast

Banská Bystrica žije tenisom na mnohých úrovniach a aj amatéri tu majú svoje pravidelné súťaže. Počas zimy prebiehal už desiaty ročník zimnej ligy štvorhier mužov organizovaný banskobystrickou tenisovou spoločnosťou TENISIA, ktorý vyvrcholil uplynulý víkend. Už zajtra, v nedeľu tretieho apríla, sa začne zhruba desaťdňový kolotoč play off, do ktorého postúpilo osem z desiatich súťažných párov.  V rámci odohraných desiatich, s nultým jedenástich, ročníkov zimnej ligy, sa play off hrá len po tretíkrát.

Výsledky zimnej ligy štvorhier po základnej časti:

Tenisové dvorce v mestskom parku však už od prvej polovice mája ožijú aj letnou ligou dvojhier mužov. Tú hrajú desiatky Banskobystričanov, hrá sa až v piatich skupinách.

Letnú ligu nám bližšie priblížil jej zakladateľ Radovan Sloboda zo spoločnosti TENISIA: „Súťaž vznikla na základe snahy rozpumpovať amatérsky tenis v čase, kedy sme pred desiatimi rokmi na Mýte postavili nafukovaciu tenisovú halu. Začalo to zimnou ligou štvorhier, a keď sme začali prevádzkovať aj letnú sezónu, tak sme iniciovali aj vznik letnej ligy. Akonáhle sme oživili kurty v parku, začala sa letná liga dvojhier hrávať tu,“ povedal Sloboda a upresnil, že do ligy sa môže zapojiť každý, stačí poslať prihlášku na mailovú adresu tenisia@tenisia.sk.

Letná liga dvojhier mužov štartuje začiatkom mája a o jej priebehu vás budeme na BBonline.sk pravidelne informovať.