Deväť rokov bol hudobný podnik Tartaros domovom banskobystrického undergroundu. Stal sa liahňou kvalitných kapiel, ktoré dodnes víria vody punku, rocku či metalu. Cez veľkonočný víkend bude otvorený naposledy.

Rockový klub Tartaros po veľkonočnom víkende definitívne zavrie svoje brány.

Rock-club Tartaros bol založený 1. apríla 2003. Počas svojej existencie sa v jeho útrobách na Hornej ulici konali koncerty skupín svetového formátu (Napalm Death, Arkona,…), ale najväčší priestor dostali kapely z Banskej Bystrice, celého Slovenska a z Čiech (Zóna A, Konflikt, Operace artaban, Znouzecnost, Spasm, Pyopoesy, Chiki liki tu-a,…). Hudobné vystúpenia alebo festivaly sa uskutočňovali pravidelne každý týždeň. Za ostatný rok však záujem ľudí o tento štýl hudby klesol a podujatia i priestory začali zívať prázdnotou. Navyše majiteľ má s nimi iné plány.

„Organizovaním množstva koncertov, vydávaním CD a podporovaním undergroundovej scény sa Tartaros dostal do povedomia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Mali sme tu veľa turistov spoza hraníc, ktorí prišli do Banskej Bystrice iba preto, aby mohli navštíviť tento podnik,“ povedal pre BBonline.sk jeho nájomca a prevádzkovateľ Miroslav Lupták. V kútiku duše však verí, že Tartaros sa po čase dočká zmŕtvychvstania, pravdepodobne už v iných priestoroch.

Počas tohto víkendu sa uskutoční rozlúčková párty, v rámci ktorej sa predstaví to najlepšie z banskobystrickej metalovo-punkovej undergroundovej scény a tiež aj kapely z blízkeho okolia. Pozitívny vzťah kapiel ku klubu vystihuje reakcia člena banskobystrickej kapely Chilly Práshock na sociálnej sieti: „Prvý koncert sme odohrali v Tartarose, plus veľa ďalších, za čo Tartarosu ďakujeme. Preto sa s ním prídeme aj rozlúčiť. Radi!”