Druhý ročník TEDxUMB je predo dvermi. V sobotu 29. septembra sa na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici stretnú zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí.

 Vzdelávanie, kultúra, šport, veda, inovácie aj biznis. To sú témy, o ktorých sa bude hovoriť na druhom ročníku konferencie TEDxUMB. Organizátori konferencie veria, že na podujatí, ktoré sa tento rok nesie v znamení motta „myšlienky hodné šírenia“, bude opäť úžasná atmosféra.

„TEDx je skvelá príležitosť pre mladých ľudí ako načerpať inšpirácie, iné pohľady a tým, že sa konferencia koná priamo na pôde univerzity, je dostupná aj pre študentom,“ hovorí Milan Kyseľ, generálny manažér UMB Hockey Team a jeden z rečníkov na tohtoročnom TEDxUMB kde spolu s Lukášom Opáthom budú hovoriť o športe a vzdelávaní.

Na podujatí ďalej vystúpia: Martin Urban – Tanec a kreativita ako princíp myslenia, Lucia Šicková – Hlavy nastavené na učenie,  Natália Kisková – Slovensko, krajina, ktorá nám veľa dala ale aj zobrala. Prečo za ňu bojovať ďalej?, Lukáš Dzuroška – GAFAA (Google, Amazon, Facebook, Apple, Alibaba) a Uber ako driveri inovácií vo finančno-technologickom sektore, Edita Bednárová – Predsudky vs. realita, Jiří Pěč – Úspešná turistická destinácia, Pavol Minár – Dávať alebo nedávať, to nie je otázka, Róbert Vass – Ako zmeniť svet z Banskej Bystrice, Janka Jorčíková – Fascinujúca podobnosť Zeme a ľudského tela ako funkčných ucelených organizmov.

„Nepremeškajte túto skvelú príležitosť a zúčastnite sa osobne, lebo priamy prenos z podujatia tento rok nebude,“ hovorí organizátorka TEDxUMB Eva Ščepková. „Pre účastníkov konferencie sme pripravili aj zaujímavé workshopy, zamerané na využívanie  sociálnej siete LinkedIn, tvorbu osobnej značky, rozvoja podnikania či nácviku správneho dýchania.“

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

„Cena 25 eur za lístok zahŕňa, okrem možnosti zažiť unikátne prezentácie a workshopy, celodennú stravu, tričko, darčeky aj nezabudnuteľný zážitok. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená,“ dopĺňa Eva Ščepková.

Viac informácií nájdete na tedx.umb.sk a tiež na Facebooku.

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory.