V týždni od 17. do 21. mája sa odohrala najvyššia tenisová súťaž organizovaná Slovenským tenisovým zväzom – Extraliga. Zúčastnili sa jej zvučné mená a reprezentanti SR ako Andrej Martin, Jozef Kovalík alebo Martin Kližan. Medzi nimi sa nestratili ani muži TC BASELINE, ktorí extraligovú účasť obhajujú už 4 roky.

V tejto sezóne narazili hneď v prvom kole na favorita súťaže a obhajca titulu STU Agrofert Bratislava. Prekvapenie sa nakoniec nekonalo a zápas v bratislavskom NTC vyhráli domáci borci v pomere 5:2. Napriek tomu, že Bystričania prehrali, bol kapitán družstva Marek Novák s výkonom hráčov spokojný a po zápase povedal: „Som hrdý na chlapcov za skvelé zápasy. Dáva mi to nádej do ďalších zápasov. Bojovali ako levi. Každá dvojhra bola vyrovnaná. Naša jednotka Čech Petr Michnev prehral s Filipom Horanským (160. ATP), rovnako ako aj Ivan Hric s Martinom Dobrým, až v treťom sete.“

Ďalší zápas sa hral na kurtoch TK Pro Set Bratislava, kde tenisti Banskej Bystrice dominovali jasne už po dvojhrách. Tie za TC BASELINE ovládli Jakub Novák, Petr Michnev, Ivan Hric a Miloš Karol. Zápas nakoniec tenisti TC BASELINE Banská Bystrica vyhrali výsledkom 4:1, keďže štvorhry sa už nehrali.

Čerešničkou na tenisovej torte bol zápas o konečné piate miesto, ktoré Bystričania odohrali proti domácemu TK Slovan Bratislava. Po dvojhrách viedlo TC BASELINE tesne 3:2, keď svoje dvojhry vyhrali Jakub Novák, Petr Michnev a Miloš Karol. Súper nasadil do štvorhier to najlepšie, čo mal, vrátane Miloša Mečířa ml.. Štvorhrové páry banskobystrického tímu nastúpili v zložení T. Pavlovský, J. Novák a P. Michnev, M. Karol. Podali skvelý výkon a nakkoniec sa im podarilo oba zápasy vyhrať. Celkovo tak tenisti Banskej Bystrice porazili Slovan Bratislava v pomere 5:2 a dosiahli tak prvé historiské víťazstvo nad týmto súperom.

Konečným 5. miestom tenisti TC BASELINE Banská Bystrica vyrovnali svoj najlepší extraligový výsledok.