Banskobystrická mestská polícia informovala o utorňajšom prípade vážnej nehody, ku ktorej došlo na úbočí Urpína. Žena spadla z chodníka na kopci a spadla dolu strmým zrázom.

„V utorok 10. marca 2020 tesne pred 11. hodinou príslušníkov Mestskej polície v Banskej Bystrici pri pravidelnej kontrole na malej železničnej stanici, oslovila žena, ktorá ich informovala, že v ťažko dostupnom teréne leží neznáma osoba,“ uvádzajú mestskí policajti na svojej Facebookovej stránke.

Hliadka mestskej polície okamžite išla na miesto udalosti, kde našli zranenú ženu zamotanú v pletive, ktorá spadla z chodníka na kopci Urpín strmým zrázom. Príslušníci mestskej polície so zranenou ženou komunikovali a boli pripravení jej poskytnúť prvú pomoc.

Krátko na to už na miesto dorazili aj privolaní hasiči, zdravotná záchranná služba i štátna polícia. Ženu vyprostili z pletiva, v ktorom sa zachytila a následne ju stabilizovali a zaistili a pomocou lana zniesli na bezpečné miesto. Sanitkou bola potom vo vážnom stave prevezená do nemocnice.