V bratislavskej Incheba Expo aréne sa v nedeľu stretli tie najkrajšie dievčatá z celého Slovenska v súťaži Miss Slovensko 2013.

miss2013O tento prestížny titul bojovalo počas finálového večera dvanásť krásnych Sloveniek a medzi nimi aj tri reprezentantky nášho okresu – Nikola Babjaková (21),  Veronika Záteková (20) a Alica Hoffmannová (18). Zaujímavosťou je, že Alica aj Nikola sú z Vlkanovej. Veronika Záteková, dcéra bývalého futbalistu Dukly a reprezentanta Slovenska, je priamo z Banskej Bystrice.

Po štyroch kastingových kolách a následnom semifinále vybrala v januári odborná porota dvanásť finalistiek. Počas nasledujúcich týždňov ich čakali špecializované sústredenia. Finalistky v rámci spoločných stretnutí absolvovali prípravu, ktorá bola zameraná najmä na ich pohybovú a verbálnu stránku. Priamo počas finálového večera sa dievčatá predstavili v mnohých outfitoch od známych slovenských ale aj zahraničných návrhárov. Víťazka, ktorou sa stala Karolína Chomisteková z Oravského Podzámku, bude Slovensko reprezentovať na súťaži Miss World. Počas finálového večera bolo udelených aj sedem vedľajších titulov, no ani z jedného z nich sa napokon netešila reprezentantka nášho regiónu, taktiež im nepripadli ani tituly vicemiss.

Vo fotogalérii nájdete dievčatá v poradí Nikola Babjaková,  Veronika Záteková a Alica Hoffmannová.