Tajovské divadelné dni 2023 sú tu. Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici organizuje Regionálnu prehliadku neprofesionálneho divadla dospelých, ktorá je postupovým kolom na celoslovenskú prehliadku Belopotockého Mikuláš 2023.

Tento rok sa podujatie uskutoční 24. a 25. marca v Divadle Akadémie umení, na Hornej 95 v Banskej Bystrici.

Na programe sú dve zaujímavé predstavenia. Prvý večer, 24. marca, bude na pódiu Medzibrodské kočovné divadlo s autorskou komédiou Kokoš v réžii Tomáša Pohorelca. Tento príbeh rozpráva o divokých deväťdesiatych rokoch a o tom, ako tí šikovní sa stali bohatými a tí ostatní len nemohli uveriť tomu, čo sa deje. Predstavenie bude mať začiatok o 18.30 h.

Druhý večer, 25. marca, na pódiu vystúpi Divadelný súbor Jána Chalupku z Brezna s trpkou komédiou Orchester Titanic od Christa Bojčeva v réžii Janky Ovšonkovej. Táto komédia hovorí o štyroch bezdomovcoch, ktorí žijú na dávno zrušenej železničnej stanici, dúfajúc, že vlak ich zoberie do lepšieho života. Sobotné predstavenie bude mať začiatok o 18-tej hodine.

Vstupenky na každé predstavenie stoja 5 € a môžete si ich zakúpiť v predpredaji v IC Banská Bystrica na Námestí SNP 1 v Radnici alebo na mieste, vždy hodinu pred predstavením.