Valentín je predo dvermi a vy stále neviete ako prekvapiť svoju polovičku? Prijmite pozvanie do expozícií Stredoslovenského múzea.

plagat_valentin_v_muzeu_webPrijmite pozvanie do expozície v Matejovom dome, v ktorom Stredoslovenské múzeum pripravilo romantiku, za ktorú by sa nemuseli  hanbiť ani v domove Rómea a Júlie, v talianskej Verone. Darujte si netradičnú spomienku na návštevu Stredoslovenského múzea v podobe zamilovanej fotografie v historických kostýmoch. Fotografovanie je za poplatok 2 eurá na osobu. Víkendovú romantiku vo dvojici na balkóne Matejovho domu prežijete v čase od 13-tej do 17-tej hodiny.

Akciou Rómeo a Júlia na bystrický spôsob (11. – 14.2. 2017) však aktivity Stredoslovenského múzea spojené so sviatkom všetkých zaľúbených ani zďaleka nekončia.

V Tihányiovskom kaštieli budú pripravené Vtáčie Valentínky. Imrich Kováč zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti v nedeľu 12. februára o 10-tej hodine návštevníkom kaštieľa porozpráva o význame vtáčích búdok a starostlivosti o mestské vtáctvo v zimnom období. „V tvorivých dielňach si svoju zručnosť preveria malí remeselníci na rovnomennom workshope, kde spoločnými silami zhotovia Valentínske búdky pre vtáčiky z Radvane,” dodáva koordinátorka Tihányiovského kaštieľa Dana Bardonová.

V Thurzovom dome si zas môžete preveriť silu vašej lásky počas valentínskej tvorivej dielne. V nedeľu 12. februára sa tak môžete pripraviť na sviatok všetkých zaľúbených vlastnoručne zhotoveným darčekom pre ľudí, ktorí sú vášmu srdcu blízki. Na stretnutie sa s vami v Thurzovom dome od 13 – tej do 17 – tej hodiny teší lektorka Ivanka.

Valentínsky víkend v múzeu bude ukončený utorok 14. februára o 17-tej hodine prednáškou archeológa Martina Kvietka, ktorý v rámci cyklu Čo sa skrýva v depozite zoberie návštevníkov prednášky na virtuálnu prehliadku do podzemia.