Ako sme vás už informovali, v spolupráci s Agentúrou VRESK sme pre vás pripravili súťaž o súťaž o jednodňové vstupenky na filmovú časť Barbakanu 2012. Na každý festivalový deň pre vás máme pripravené dve celodenné filmové vstupenky, ktoré vám umožnia bezplatný vstup na všetky filmové projekcie daného dňa. Dnes začíname! V súťaži sú vstupenky na otvárací film festivalu Ony (v stredu 10. októbra, Múzeum SNP).

Ony (Elles, Malgorzata Szumovska, Francúzsko/Poľsko/Nemecko, 2011) 99 min.

Film Malgorzaty Szumowskej hovorí o študentských prostitútkach. Nie je však oplakávaním sociálnych prípadov ani moralizovaním o sexe za peniaze. Je príbehom dvoch mladých žien, ktoré spávajú s neznámymi mužmi, aby si zaplatili vysokoškolské štúdium. Nie je to príbeh neskutočný. Študentská prostitúcia vo Francúzsku existuje. Sporné sú čísla. Niektorí hovoria o tisícoch, iní o ojedinelých prípadoch. Zisťuje sa to ťažko…

Charlotte z francúzskeho malomesta má slušných rodičov aj citlivého priateľa. Alicja z Poľska žije vo Francúzsku sama, doma ju čaká starostlivá mama. Obe študujú v Paríži. A spoločné majú ešte niečo: predávajú svoje telo.. Takto si privyrábajú na štúdium. Veria, že je to len dočasné a kedykoľvek s tým môžu prestať. Až vzniká dojem, že ide len o dočasný problém. Budíčkom je otázka novinárky Anne (Juliette Binoche) , ktorá ich vo filme spovedá: A poviete o tom svojim deťom?

Okrem Juliette Binoche vo filme účinkujú:  Anais Demoustier, Joanna Kulig, Louis-Do de Lencquesaing, Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Jean-Louis Coullo’ch, Scali Delpeyrat.

Otázka: Aké je meno novinárky, ktorú vo filme Ony stvárňuje známa francúzska herečka Juliette Binoche? (Súťaž bude ukončená v nedeľu 7. 10. o 20.00 h)

Súťaž je ukončená. Víťazov budeme kontaktovať e-mailom.