Už v piatok 20. októbra zavíta do Arény Brezno jedinečný projekt Zem tancuje a spieva na Horehroní, za ktorým stojí agentúra Aybee production a Brezňan Andrej Barančok.

V lete sme priniesli informáciu o pripravovanom projekte, kde vystúpia obľúbený Kollárovci, za nimi bude nasledovať jedinečný Slovenský ľudový umelecký kolektív, ktorý všetci poznáme pod skratkou SĽUK a na záver pýcha Horehronia, a to Horehronskí Chlopi.

Už v piatok 20. októbra sa v Aréne Brezno uskutoční ďalšie výnimočné kultúrne podujatie, tentokrát vracajúce sa k slovenským ľudovým tradíciám. Koncert, ktorý začne o 19-tej hodine, je dnes už takmer úplne vypredaný.

„Vždy bolo mojím snom priniesť do našej Arény niečo naše vlastné. Niečo na čo sme všetci hrdí, niečo čo je v nás zakorenené. Keďže som rodený Brezňan a moje detstvo i pôsobenie je spojené s Horehroním, je to jednoznačne spojenie folklóru, tradícií a hrdosti. Po úspešných koncertoch Helenky Vondráčkovej, Lucky Bílej, božského Karla Gotta či vlaňajšieho Olympicu s Desmodom, som sa rozhodol staviť na našu čisto „Slovenskú kartu“. Počas večera sa vystrieda cez 70 účinkujúcich. Najprv odohrajú svoj koncert Kollárovci, za nimi bude nasledovať SĽUK so svojím hudobno-tanečným programom KRÍŽOM-KRÁŽOM, ktorý je prehliadkou štýlovej a regionálnej pestrosti domáceho folklóru. Ľudové tance a piesne sú prezentované hravou formou. Na čo som však obzvlášť hrdý je, že na záver vystúpia „naši“ ľudia a to Horehronskí chlopi pochádzajúci z obcí pod Kráľovou Hoľou –  Pohorelá, Telgárt, Šumiac a Vernár,“ priblížil organizátor podujatia Andrej Barančok z Aybee production.

Návštevníci podujatia budú môcť aj tento rok navyše prispieť na dobrú vec. „Počas každého podujatia si ľudia môžu kúpiť minerálnu vodu kde 50% z tejto sumy, odovzdávame tým, ktorí ju potrebujú. Nie raz sa stalo, že sme nakoniec odovzdali celú túto sumu, pretože si to konkrétna situácia a problém, ktorý bolo potrebné vyriešiť vyžadovala.  Tento rok sme sa rozhodli podporiť Moniku Faškovú. Málokto si uvedomuje, že počas celého večera na bezpečnosť a zdravie návštevníkov, ktorých sú tisícky dohliada množstvo ľudí. Každý rok spolupracujeme s našimi lekármi a záchranármi, ktorí nie raz museli počas večera zasahovať. Dozvedel som sa o prípade spomenutej Moniky Faškovej, ktorá má veľmi vzácnu krvnú skupinu AB Rh negatív a je majiteľkou najvyššej Kňazovického medaily za darovanie krvi. Pred rokmi ju na prechode pre chodcov zrazilo auto a odvtedy mala zdravotné problémy. Jej zdravotný stav sa zhoršoval a v tomto období potrebuje pomoc ona sama. Moniku môžete poznať, aj ako predsedníčku Červeného kríža v Brezne a tiež bola jednou z tých, ktorá na ľudí dohliadala počas koncertu v službe. Ako som sa dozvedel, jej zdravotný stav si vyžaduje liečbu dlhšiu dobu spojenú s rekonvalescenciami čo ma za následok, že nemá pravidelný príjem. Tak, ako Monika pomáhala nám, teraz sme na rade my, aby sme pomohli jej. Verím, že sa k nám v čo najväčšej miere pripoja aj návštevníci podujatia a aspoň malou troškou pomôžeme,“ dodal Barančok.

Súťaž!

Hrajte s nami o dvakrát po dve voľné vstupenky na tohtoročné výnimočné podujatie v Aréne Brezno. Spolu s organizátormi sme pre vás na portáli BBonline.sk pripravili súťaž, vďaka ktorej sa na toto, dnes už takmer vypredané podujatie, môžete dostať aj vy. Stačí vyplniť náš súťažný formulár do nedele 8. októbra. Počas víkendu sa zároveň oplatí sledovať facebook BBonline.sk, kde prinesieme súťaž o ďalšie tri lístky.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Pavol Lepieš a Erika Havranová.