Elán 50 rokov tour odštartuje už v utorok 28. augusta v Banskej Bystrici. Na tunajší amfiteáter sa žijúce legendy slovenskej hudobnej scény vracajú po 22 rokoch.

Učí sa o nich v učebniciach. Skladby ako Zaľúbil sa chlapec, Kaskadér, Voda, čo ma drží nad vodou, Človečina, Zlodej slnečníc, Ulica alebo Kráľovná bielych tenisiek pomaly patria k ľudovému folklóru.

Reč je o skupine Elán. Keď sa skupina mladých hudobníkov jedného večera v roku 1968 prvýkrát postavila pred hostí malého baru v bratislavskom hoteli, zrejme nikto z prítomných netušil, že je svedkom štartu jednej z najpopulárnejších kapiel česko-slovenskej hudobnej scény.

Kapela už minulý rok oznámila, že frontman Jožo Ráž po poslednom koncerte tohtoročnej výpravnej šnúry k päťdesiatinám skupinu opustí. Nevylučuje, že sa raz za čas s muzikantmi niekde výnimočne objaví, ale ďalšie turné alebo nahrávanie úplne vylučuje.

Skupina vydala 14 štúdiových albumov, 5 anglických nahrávok a tiež niekoľko kompilácií, za predaje ktorých získala neuveriteľných 25 platinových platní.

Návštevníci by mali prísť v predstihu

Pred samotnou kapelou Elán na pódiu vystúpia formácie Iconito, Street69, Everlong, Seventh Weapon. Program na pódiu sa začína o 17.00 h. Predpokladaný koniec koncertu je o 22.30 h.

Vstupenky sú v predpredaji ešte dostupné v sieti a na stránke Ticketportal.sk. Na mieste budú v predaji ešte vstupenky na státie v cene 20 €. Na akcii budú pripravené občerstvovacie bary a stánky s jedlom.

Na podujatí budú nainštalované špeciálne čítačky vstupeniek pre overenie ich pravosti. Pri zistení falošnej vstupenky nebudú držitelia vpustení na podujatie.

Každý návštevník sa pri vstupe podrobí osobnej prehliadke, ktorá je zameraná na nebezpečné veci. Do areálu je zakázané priniesť vlastné jedlo a pitie. Počas akcie môžu profesionálne fotoaparáty a kamery používať iba akreditované osoby. Fanúšikovia môžu využiť len mobilné telefóny prípadne kompaktné digitálne fotoaparáty.  Aj z tohto dôvodu organizátori prosia návštevníkov, aby prišli na koncert v dostatočnom predstihu.

Súťaž!

Do pondelkového poludnia môžete prostredníctvom Facebooku BBonline.sk hrať o dva lístky na utorňajší koncert. Stačí v komentári pod príspevkom na sociálnej sieti (v odkaze nižšie) uviesť vašu najobľúbenejšiu skladbu tejto kapely a dať like na tento príspevok.