V banskobystrickom Klube Hudby a Divadla (HaD) v piatok 6. júna koncertuje dvojica, ktorej vystúpenie bude nesporne skvelým hudobným zážitkom. Speváčka a herečka Dagmar Rostandt a gitarista Michael Phanvan.

Cieľavedomá, snívajúca, pozitívne zmýšľajúca romantička

Koncert HaDDagmar Rostandt poznáme najmä z úspešných muzikálov (Dracula, Johanka z Arcu, Mníšky, My fair lady a ďalšie) ale aj účinkovania v rockových kapelách. Už menej známe o nej je, že v poslednom čase žila v Kanade a USA, kde koncertovala s americkými jazzmanmi priamo v New Orleans. Spievala v 72 krajinách sveta. No a po návrate z Kanady sa udomácnila v Banskej Bystrici… V rozhovore sme sa Dagmar opýtali aj na Michaela Phanvana.

Kde všade vás možno vidieť, počuť?

Dalo by sa povedať, že momentálne sa venujem viacerým činnostiam a povolaniam. Občas si zahrám v televíznom seriáli, vrátila som sa aj k divadlu, občas moderujem, spievam po kluboch a mám malý party servis, v ktorom pripravujeme na objednávky jedlá na rodinné či firemné oslavy. To je moje veľké hobby.

Žijete v Banskej Bystrici, no nie ste Banskobystričanka. Čo vás s týmto mestom spája?

Nie, nie som Banskobystričanka, ale vždy sa mi Bystrica páčila a žije v nej veľa mojich priateľov. Po návrate z Kanady som sa rozhodla usadiť práve tu a neľutujem.

Banskobystričania mali už možnosť zoznámiť sa s vaším projektom pre deti Králiky z klobúka. Povedzte nám niečo o ňom.

Králiky z klobúka som napísala vlani v lete ako konkurenčný produkt pre projekty akými sú Spievankovo či Fíha Tralala. Na jeseň sa robili kastingy a vznikal realizačný tím. Vo februári tohto roku bola premiéra a dnes už majú králiky za sebou desiatky predstavení po celom Slovensku, natočený prvý videoklip a chystáme sa na nahrávanie albumu, na ktorom budú všetky pesničky z nášho predstavenia. Verím, že do roka budú všetky slovenské deti poznať Oskara a Bonifáca, hlavných protagonistov tohto edukatívneho projektu.

Rostandt Phanvan4Kto je Phanvan, ktorý vystúpi s vami na koncerte v Klube HaD?

Michael Phanvan je bystrický gitarista s vietnamskými koreňmi. Prvý krát som s ním spolupracovala v decembri minulého roku na mojom veľkom vianočnom koncerte Bystričania mestu, v ktorom účinkovali známi i menej známi umelci z Banskej Bystrice.

Ako ste sa s týmto talentovaným a sympatickým mladým mužom zoznámili?

Naše zoznámenie… celkom fajn príbeh. Obaja sme prednedávnom učili v známej súkromnej hudobnej škole a v rámci toho sme sa vídali a míňali na schodišti a len sme si zo slušnosti vždy povedali „dobrý deň“. No a mne to nedalo a hovorila som si, „aký zaujímavý týpek tento učiteľ gitary…“ A potom jedného dňa som sa odhodlala ho na tých schodoch osloviť na spoluprácu a on to veľmi rád prijal.

A čo v piatok večere zahráte a zaspievate v Klube HaD?

Budeme hrať známe pesničky od rôznych interpretov ako U2, Norah Jones, Nazaret, Sting, ale tiež pár mojich pesničiek a to všetko vo vlastných, veľmi zaujímavých unplugget verziách, gitara, perkusie…

Čo je pre vás v živote najdôležitejšie?

Mať v ňom ľudí, s ktorými ho môžem zdieľať. Myslím si, že mať pre koho žiť, je podstatou existencie.

Môžete sama seba charakterizovať piatimi slovami?

Cieľavedomá, snívajúca, pozitívne zmýšľajúca romantička…

Súťaž o vstupenky

S Klubom HaD sme pre vás pripravili súťaž o 2 vstupenky na koncert Rostandt & Phanvan, ktorý sa uskutoční v piatok 6. júna o 20. hod. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do utorka 3. júna 22.00 h správne odpovedia na otázku: Ako sa volá projekt pre deti, ktorý napísala Dagmar Rostandt?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Martin Kvak.