Prvý ročník festivalu Wings Rockfest, ktorý sa uskutoční 23. – 24.6.2012 (sobota, nedeľa) v prekrásnom prostredí na letisku pri obci Očová, prichádza s myšlienkou netradičného prepojenia súčasnej hudby s tradíciou osláv letného slnovratu.

Festival má ambície návštevníkov nielen zabaviť, ale prostredníctvom divadelných a hudobných programov predstaviť zvyky našich predkov a vytvoriť vzťah mladých ľudí k tradíciám starých Slovanov. Jedinečnosť festivalu vytvorí prelínanie minulosti a súčasnosti.

Ilúziu čias minulých vytvoria divadelné performance, šermiarske a bojové umenie starých Slovanov v podaní skupín Borseus a Ctibor. Do tradícií našich predkov nás zasvätia aj ľudoví remeselníci a kuchári, ktorí pripravia menu pozostávajúce z jedál, ktorými sa kŕmili Slovania. Zábavu na festivale rozprúdia predstavenia divadla Úsmev, adresované nielen deťom. O adrenalín sa akrobatickými kúskami na lietadlách postarajú Očovskí bačovia a pre odvážlivcov bude pripravený tandemový zoskok s profesionálnym parašutistom.

Do nášho regiónu prichádza veľkolepý rockový festival a pri pohľade na zoznam účinkujúcich ani nemožno niektorých zvlášť vypichnúť. Veď sa predstaví to najlepšie zo Slovenskej i Českej rockovej scény, čo posledné desaťročia priniesli: Aleš Brichta a ABBand, Alkehol, Arzén, Borra, Desmod, Ondrej Ďurica, Harlej, Helenine oči, Kabát, Metalinda, Metropolis, Papírový Drak, Segment, Stormess, Škwor, Traktor, Vilém Čok a Bypass, Wanastowi vjecy či Zoči Voči. Line up tu…

FESTIVAL BOL ZRUŠENÝ!