V sobotu 27. decembra, sa v Športovej hale na Štiavničkách v Banskej Bystrici uskutoční Galavečer Muay Thai a K1 s názvom Youngblood 37. Podujatie už niekoľko rokov organizuje banskobystrický klub Firegym.

Vlado Terminator KonskyFanúšikovia bojových športov si iste prídu na svoje. V ringu sa proti sebe postavia bojovníci v thajskom boxe aj K1 (kombinácia thaiboxu, karate, taekwondo a ďalších bojových umení. Vrcholom večera budú dva zápasy o opasok svetového šampióna prestížnej medzinárodnej asociácie IPCC. Zabojujú v nich Ján Mazúr – v K1 pravidlách do 72,6 kg a Vlado Terminátor Konský – vo Full Muay Thai (plné thajské pravidlá) do 69,9 kg. Pre Vlada Konského to bude v poradí už 99. profesionálny zápas. Do boja o opasok sa kvalifikoval na základe víťazstva nad Khemom Sitsongpeenong v auguste tohto roku. Ján Mazúr bude vyzývateľom vo svojom titulovom zápase. Keďže je už dlhšiu dobu na predných priečkach v rankingoch IPCC v K1 pravidlách, využil možnosť zabojovať o momentálne neobsadený opasok vo váhovej kategórii do 72,6 kg. Súperov obom borcom určí priamo IPCC.

V ďalších, aj medzinárodných zápasoch, sa počas galavečera predstavia Marcel Jáger, Matej Kaliský, Peter Lamper, Boris Kušpal, Ján Szajkó,  Michal Kováč, Tomáš Szajkó, Tomáš Tkáč, Joky Janotík a mnohí ďalší.

Pre divákov decembrového galavečera Youngblood sú pripravené aj VIP stoly (pre 4 osoby) priamo pod ringom, s občerstvením (obložené misy, zákusky, víno aj nealko nápoje). Vstupenky na voľné sedenie aj na VIP stoly sú už v predpredaji na www.predpredaj.sk a v klube Firegym.

Na našom portáli však môžete vstupenky na Youngblood 37 aj vyhrať. V spolupráci s Firegym Banská Bystrica sme pre vás pripravili súťaž o 2 vstupenky na galavečer 27. decembra. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do nedele 7. decembra správne odpovedia na otázku: Kto je tvorcom konceptu Youngblood?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Mária Fabušová.

Opasok svetoveho sampionaYoungblood je medzinárodná promotion, ktorá dáva priestor nielen skúseným profesionálnym bojovníkom ale otvára možnosti aj pre začínajúcich profesionálov, aby získali potrebné skúsenosti v ringu a mohli sa zúčastňovať na veľkých podujatiach vo svete. Podujatia Youngblood majú formu profesionálnych galavečerov, ktoré sú pravidelne organizované nielen na Slovensku ale aj v Českej republike. Na eventoch Youngblood prebiehajú zápasy pod pravidlami MuayThai, K1, MMA aj boxu. Celý projekt funguje na prehľadnom systéme rankingov. V zápasoch o opasok Medzinárodného Šampióna Youngblood sú okrem štyroch borcov vybraných z rankingov postavení aj štyria zápasníci zo zahraničia. Titulové zápasy majú formu pyramídy ôsmich borcov. Youngblood funguje od roku 2010 a tvorcom tohto konceptu je Martin Belák (Firegym Banská Bystrica), ktorý je zároveň aj hlavným promotérom Youngblood. Víťazi Youngblood titulu aj medzinárodných Youngblood zápasov pravidelne zápasia na veľkých galavečeroch v Thajsku, Číne, Rusku a v Európe.