Veľká udalosť sa chystá v našom meste! Na spoločnom koncerte v Urban Spot vystúpia dve známe a skvelé kapely, Medial Banana a Polemic. Koncert sa koná v piatok 6. marca a vy môžete byť pri tom.

Klubové turné Medial Banana a Polemic, ktoré odštartovalo 13. februára vo vypredanom Lucerna Music Bar v Prahe, nesie názov ich spoločnej skladby Staré časy. Tú si kapely zahrali spolu na minuloročnom festivale Uprising a ako hovorí trubkár a spevák kapely Polemic Peter Opet, počas spoločného koncertu s Medial Banana hralo na pódiu štrnásť muzikantov! Nie inak tomu bude na turné, kde zahrajú dvaja bubeníci, dvaja klávesáci, traja gitaristi a, samozrejme, budú aj dychové nástroje a spev.

Medial Banana & Polemic: Staré časy (Uprising Festival 2019)

 

Petrovi Opetovi sme v súvislosti s turné a koncertom v Banskej Bystrici, ale tiež s celkom novou skladbou Polemic, položili aj zopár ďalších otázok. A on na ne ochotne odpovedal.

Ako ste sa na turné pripravovali?

Veľmi dlho. Už minulý rok sme tomu venovali mesiac a pol príprav, v prepočte viac ako tisíc „človekohodín“ strávených v štúdiu pri tvorbe programu. Na klubovú variantu sme program doplnili a predĺžili na viac ako dve hodiny.

Zaznie v Urban Spote aj vaša spoločná pieseň Staré časy?

Samozrejme, podľa našej spoločnej pesničky sa tour nazýva a zahráme ju.

Ako vzniká spoločná pieseň dvoch kapiel? Každý trošku hudby a trošku slov?

Presne tak, obe kapely priniesli do skladby svoje nápady a spoločne sme rozhodovali, ktoré sa použijú. Text napísalo spolu päť členov oboch kapiel. Jedná sa naozaj o spoločné dielo.

Kapela Medial Banana, ktorá vlani oslávila desať rokov, vraj do Bystrice donesie na predaj aj svoj nový album Ten Vibe. Koľko rokov má Polemic a čo prinesie svojím bystrickým fanúšikom?

My už sme sa prehupli cez tridsiatku, ale nikomu to nehovorte! Cítime sa stále mlado a baví nás hrať a tvoriť ako zamlada. Preto prinesieme energickú tanečnú šou plnú pozitívnych vibrácii, hitov aj novších skladieb a spojení pesničiek, ktoré vznikli len pre tento špeciálny program. Vylisovali sme aj naše staršie a dlhšie nedostupné albumy, takže máme so sebou na koncertoch aj kompletnú diskografiu na CD plus jeden vinyl. Návštevníci koncertov sa rozhodne majú na čo tešiť a my sa tešíme na nich.

Medial Banana: Ten Vibe

Zrejme sa ani netreba pýtať, či máte v koncertnom repertoári aj svoju najnovšiu skladbu Dokonalý zločin.

Určite! Novinka je súčasťou našich koncertov, preto ju zahráme aj na Staré časy tour 2020, na spoločnej šou Polemic a Medial Banana.

V klipe k skladbe si hlavnú úlohu zahral Marko Igonda a zahrali si v ňom aj chlapci z kapely. Ako sa vám spolupracovalo s Markom Igondom?

Skvelo! Bola to pre nás úplne nová skúsenosť, sekundovať špičkovému hercovi. Veríme, že sme svojím výkonom vo vedľajších roliach vyzdvihli jeho majstrovstvo. Potešilo nás, že sa mu naša pesnička páčila a bral túto príležitosť ako zaujímavú hereckú výzvu.

Do klipu si ho vybrala vaša kapela?

Odporučil ho produkčný tím Fullhouse Production Group a režisér klipu Martin Gonda. Nám sa, samozrejme, ich výber pozdával a  nadšene sme súhlasili aj s návrhom mena jeho kolegyne z nastupujúcej mladej generácie slovenských herečiek, Marty Maťovej.

Text k Dokonalému zločinu ste napísali vy. Myslíte, že ukradnúť niekomu srdce je zločin?

Ukradnuté srdce je niečo, čo každý človek zažije aspoň raz v živote. Ten pocit, keď sa bezhlavo zamiluje do éterickej bytosti, ktorá sa mu zjaví v živote a zmizne z neho rýchlejšie, ako by prišlo k naplneniu citu. O tom je táto pesnička. Dokonalý zločin je len metaforické vyjadrenie krádeže srdca…

Polemic: Dokonalý zločin

 

Staré časy tour 2020 štartuje vo štvrtok 5. marca v Nitre, nasleduje koncert v Banskej Bystrici, potom koncerty v Trenčíne, Košiciach, Prešove, Brne, Bratislave a poslednou zastávkou bude mestečko Hruštín. Je celkom isté, že kapely Medial Banana a Polemic, dve ikony slovenského ska a reggae, svojim fanúšikom srdcia nekradnú ale získavajú si ich svojou bezhraničnou pozitívnou energiou, úžasnou náladou, koncertnou atmosférou a skvelými pesničkami. Tento koncert je niečo, čo musíte zažiť!

Súťaž o vstupenky

Vstupenky na koncert Medial Banana a Polemic v Banskej Bystrici si môžete zakúpiť na nasledujúcom odkaze, no dve vstupenky môže jeden alebo jedna z vás vyhrať aj v súťaži, do ktorej sa môžete zapojiť do stredy 4. marca na Facebooku BBonline.sk. Koncert Staré časy tour 2020 v Urban Spot v piatok 6. marca sa začína o 19:00 h a vstupenky do súťaže venuje kapela Polemic. Informácie o koncerte nájdete aj na Facebooku.

SÚŤAŽ❗️Štrnásť muzikantov zahrá a zaspieva spoločne na jednom pódiu! Veľká udalosť sa chystá v Banskej Bystrici. Na…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Pondelok 2. marca 2020