V jabloňovom kraji je názov albumu, ktorý vyšiel začiatkom tohto leta. Je na ňom štrnásť spoločných skladieb dvojice Sandonoriko. V posledný novembrový utorok piesne z jabloňového kraja zaznejú v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla.

Sandonoriko… Brána do ľudskej fantázie. Tá brána, ktorú treba prekonať, aby sme mohli vstúpiť sami do seba. Za ňou je zrkadlo, v ktorom uvidíme sami seba a svoju schopnosť používať fantáziu… (Nekonečný príbeh).

Sandonoriko je projekt pesničkára Martina Geišberga a klaviristu Daniela Špinera. Obidvaja sú obľúbenými a vítanými hosťami v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla a tentoraz sa sem vracajú po trochu dlhšom čase. V utorok 28. novembra zahrajú v Klube HaD piesne z nového albumu V jabloňovom kraji, ale aj staré známe Martinove piesne. A preveľmi sa vraj na tento večer tešia.

Obaja, Martin Geišber aj Daniel Špiner, sú známi z niekoľkých hudobných, divadelných či literárnych projektov a ich cesty prepojilo stretnutie v Národnom divadle, kde Martin vystupoval sám s gitarou a Daniel Špiner na klavíri sprevádzal Katku Koščovú. O tri roky na to sa dve silné hudobné osobnosti opäť spojili v projekte Sandonoriko a výsledkom je ich debutový album V jabloňovom kraji.

Štrnásť nových spoločných skladieb Martina Geišberga a Daniela Špinera je ukážkovým príkladom, ako v hudbe prirodzene spojiť pesničkársky prístup s improvizáciou, poéziou aj magicko-realistickými textami. Album V jabloňovom kraji je zároveň prvým vydaným nosičom Martina Geišberga po dvanástich rokoch koncertovania, režírovania a tvorby divadelnej hudby. Okrem spevu je na ňom počuť gitary, klavír, akordeón, flauty aj perkusie. O bicie sa postaral Michal Fedor a kontrabas nahral Michal Šelep.

Mnohé z piesní na albume V jabloňovom kraji boli hudobne hotové už dávnejšie a poznáme ich z Geišbergových koncertov. Dostali však úplne nové texty. Jediná známa skladba je Dušička. Aj tú si vypočujete na koncerte Sandonoriko v utorok 28. novembra od 19. hod. v Klube Hudby a Divadla. Vstupenky si môžete rezervovať prostredníctvom internetu.

Môžete ich však aj vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili s Klubom HaD. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do nedele 26. novembra odošlú vyplnený formulár.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Milan Oravský.