V hornomičinskom Kulturáku sa opäť idú diať veci divadelné aj hudobné. Najskôr v ňom urobí prievan jedna taká krásne „postihnutá“ rodinka.

Rodinný prievan je skvelá súčasná komédia od francúzskej autorskej dvojice Agnès Jaoui a Jean-Pierre Bacri. Divadlo Kumšt Production ju na Slovensku premiérovo uviedlo v decembri 2016 v žilinskom Mestskom divadle.

A teraz prichádza Rodinný prievan do Kulturáku v Hornej Mičinej, kde si príbeh zo života jednej „normálnej“ rodiny v tomto „normálnom“ svete môžete vychutnať v nedeľu 18. novembra (19:00 h).

Matka má vždy pravdu, aj keď ju náhodou nemá. Traja muži a tri ženy, to väčšinou neveští nič dobré. Neomylná matka, narcistický syn či dcéra, ktorá dospela práve dnes… Rodina, ktorá je „postihnutá“ tým najkrajším spôsobom.

Príbeh, ktorý sa odohráva v jeden piatkový večer, má všetky predpoklady rozosmiať, zabaviť, ale aj chytiť za srdce. A navyše, skvelé herecké výkony: Marta Sládečková, Matej Landl, Kristína Svarinská, Kristína Greppelová, Pavol Šimun, Ondrej Bortlík. Réžia: Martin Mňahončák.

Divadlo Kumšt Production, ktorého zakladateľmi  sú Zuzana Buchlovičová a Martin Mňahončák, vzniklo z jednoduchého dôvodu, priniesť divadlo aj do miest, kde kamenné divadlá nie sú. Ukázať Slovensku inscenácie, ktoré by bežne nevideli, hercov, ktorých poznajú len z televíznej obrazovky. Rozdávať radosť a umelecký zážitok v jednom.

Rodinný prievan (80 minút bez pauzy) v hornomičinskom Kulturáku môžete zažiť v nedeľu 18. novembra od 19:00 h. Vstupenky na predstavenie (16 eur) si môžete zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal. Môžete sa však aj zapojiť do našej súťaže na Facebooku BBonline.sk a dve vstupenky vyhrať!