Nezvyčajné, o to však chutnejšie menu, ponúka štvrtkový večer v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla. Životom ochutený folkový guláš okorenený punkom.

Piesne potulné so všetkými možnými ingredienciami života budú v Klube HaD servírovať spevák a textár Tomáš Pohorelec a herec, spevák a spoluzakladateľ štýlu nu-folk Juraj Smutný.

Tomáš Pohorelec, ktorý sa už niekoľko rokov venuje písaniu a interpretovaniu vlastných piesní, bol členom Divadla medziBRODway, kde skladal piesne do inscenácií. V súčasnosti spolupracuje najmä s Medzibrodským kočovným divadlom. Autorsky sa podieľal na úspešnom projekte Bábkového divadla na Rázcestí Batolárium a má za sebou množstvo vystúpení a samostatných koncertov. Nahral albumy Výpoveď o stave duší (2015) a Piesne potulné, na ktorom sú jeho divadelné piesne.

Juraja Smutného poznajú najmä návštevníci Bábkového divadla na Rázcestí, kde počas rokov 2008 – 2016 stvárnil množstvo postáv v rozprávkach pre deti aj v inscenáciách pre dospelých. S priateľmi účinkuje v chodúľovom Divadle na Vysokej nohe, spolupracuje so Slovenským rozhlasom a venuje sa dabingu. Od minulého roku je členom hereckého súboru Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Súťaž

Koncert Piesne potulné sa uskutoční vo štvrtok 23. mája o 19:00 h v Klube Hudby a Divadla v Banskej Bystrici. Vstupenky si môžete rezervovať online, no dve vstupenky môže jeden/jedna z vás vyhrať aj v našej súťaži. Súťažiť môžete na Facebooku BBonline.sk do stredy 22. mája.

❗️SÚŤAŽ ❗️Banskobystrický Klub Hudby a Divadla (HaD) pozýva na koncert Tomáša Pohorelca a Juraja Smutného. Ich Životom…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Pondelok 20. mája 2019