Katka Koščová, Karmen Pál Baláž, Barbora Švidraňová, Dagmar Rostandt a Janka Kozáková. To je päť skvelých speváčok a úžasných žien, ktoré sa stretnú na jednom koncerte v Banskej Bystrici.

Novoročný koncert pre mesto Banská Bystrica organizuje speváčka, herečka, moderátorka, principálka Divadielka z klobúka Dagmar Rostandt.

Je to už druhý takýto koncert pre Bystričanov a Bystričanky. Na prvom, vlaňajšom, sa predstavili mladí nadaní umelci z regiónu. Koncert mal veľký ohlas u divákov, preto si Dagmar Rostandt povedala, že z neho urobí tradíciu.

„Tento rok som sa rozhodla, že hlavnou myšlienkou bude ukázať ženskú silu, šikovnosť a cieľavedomosť. Pozvala som si zámerne už skúsené speváčky, ktoré sú ale zároveň skladateľkami, textárkami, hudobníčkami, herečkami…  jednoducho ženy, ktoré si plnia svoje sny, makajú na sebe a napredujú,  lebo si veria. Máme veľa spoločného,“ hovorí Dagmar. 

Karmen Pál Baláž – Anjel

Ako sa Dagmar podarilo dať dokopy takú skvelú zostavu?

„Chcete to naozaj vedieť? V jedno októbrové ráno som sa zobudila a prišla mi na um taká myšlienka, aké by bolo príjemné zaspievať si s Karmen Pál Baláž, alebo s Katkou Koščovou či Barborou Švidraňovou. A  tak som si povedala, že urobím s nimi koncert a ešte v ten deň som pozháňala cez spoločných známych a kolegov kontakty, dievčatám som zavolala a každá bez váhania prijala pozvanie. Len som dumala, kto bude tá piata? Chcela som Máriu Čírovú, ale nemala voľný termín. A potom mi to docvaklo. Veď Janka Kozáková mi tam chýba! Mega talentovaná žena a moja priateľka,“ hovorí s úsmevom.

Janka Kozáková – Boogie

Päticu talentovaných skladateliek, hudobníčok a speváčok zrejme netreba bližšie predstavovať. Isté je, že táto silná ženská zostava je zárukou

nezabudnuteľného umeleckého zážitku. Bolo by úžasné, keby zaspievali aj spolu. A možno prekvapia a zaspievajú.

Katka Koščová – Hranica dažďa

Novoročný koncert pre mesto Banská Bystrica sa uskutoční vo štvrtok 30. januára o 18:00 h v Cikkerovej sieni Radnice. Vstupenky (19 eur) sú v predpredaji v Informačnom centre na prízemí Radnice. V cene vstupenky je aj pozvanie na recepciu, ktorá bude po skončení koncertu, a na ktorej sa diváci, účastníci koncertu, môžu stretnúť so speváčkami.

Barbora Švidraňová – Tu a teraz

Súťaž o vstupenky

Dve vstupenky na Novoročný koncert pre mesto Banská Bystrica, v ktorom vystúpia Katka Koščová, Karmen Pál Baláž, Barbora Švidraňová, Dagmar Rostandt a Janka Kozáková, venovala do súťaže organizátorka koncertu Dagmar Rostandt.  Do súťaže sa môžete zapojiť do stredy, 29. januára  na Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ❗️Päť skvelých speváčok vystúpi v Novoročnom koncerte pre mesto Banská Bystrica, ktorý organizuje speváčka a…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Pondelok 27. januára 2020

Dagmar Rostandt – Jsi můj pán