Banskobystrický Klub Hudby a Divadla (HaD) okrem toho, že ponúka svojim návštevníkom príjemné a originálne prostredie na posedenie pri dobrej hudbe alebo pri dobrej knižke, organizuje aj koncerty a iné kultúrne podujatia. Jednoducho,  je to miesto plné hudby a divadla!

Na blížiacu sa jeseň pripravujú v HaDe naozaj samé lahôdky. Len tesne pred jesennou rovnodennosťou v klube na spoločnom koncerte vystúpia Martin Geišberg a Maok. V októbri to budú Fragile a Katka Koščová + NEREZ. No a v novembri príde do HaDu Roman Pomajbo, ktorý sa predstaví v one man show Ocko…

Vráťme sa však ku koncertu Martina Geišberga a Maoka. V spolupráci s Klubom HaD sme pre vás pripravili súťaž o dve vstupenky na tento koncert, ktorý sa koná v piatok 21. septembra o 19. hodine. Inak, vstupenky sú už v predaji v Klube HaD, Horná 95, Banská Bystrica – vstupné 5 eur.

Skôr, ako vám položíme súťažnú otázku, predstavíme oboch protagonistov koncertu. Ak ich teda náhodou nepoznáte…

Pesničkár Martin Geišberg a zoskupenie UMK patria k profilovým osobnostiam priestoru s názvom Ticho a spol. V Martinových osobitých piesňach sa stretáva meditatívnosť a pesničkársky nadhľad. Jeho hudba je plná poetiky, ktorá rozosmeje i rozplače, alebo aj roztancuje.

Hudobník, multiinštrumentalista Martin Tesák – Maok hrával alternatívny rock v bratislavskej skupine Volvic Pič. Posledných desať rokov pod menom Maok tvorí improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami. Zložil  hudbu k Jakubiskovmu filmu Bathory ako aj k filmom dokumentaristov Pavla Barabáša či Tomáša Hulíka.

Viac informácií nájdete na stránke www.klubhad.sk.

Dva lístky na tento koncert v Klube Hudby a Divadla (HaD) na Hornej 95 môžete získať zapojením sa do našej súťaže. Stačí do utorka 18. septembra odpovedať na našu súťažnú otázku, v ktorej kapele hrával Maok? Víťaza budeme kontaktovať telefonicky.

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Zuzana Golianová.