Pondelkový večer 20. apríla v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla bude nesporne výnimočný. Na pódiu vystúpia traja Geišbergovci – otec a dvaja synovia.

geisbergovci2Hoci Geišbergovci sú v Klube Hudby a Divadla (HaD) častými hosťami, v takejto rodinnej zostave tu vystúpia po prvý raz. Marián Geišberg a jeho synovia Martin a Marek – Banskobystričanov čaká skutočne jedinečný zážitok! Naznačujú to aj slová Martina Geišberga v našom rozhovore. 

Väčšinou vás vídať koncertovať po dvoch, vy s otcom alebo s Marekom… Čože ste sa takto dali dokopy všetci traja?

Je to jednoduché. Chceme byť viac spolu. Takto robíme, čo nás baví a nájdeme si na seba viac času…

Kto vo vašom rodinnom triu udáva tón?

Sme akord. Súzvuk troch tónov dohromady.

Neskáčete si na koncerte do reči, respektíve do tónu?

Do reči veľmi radi. Veď už len z tejto konštelácie je jasné, že tomu tak musí byť. V tónoch sa snažíme zladiť. Aj keď sme s ockom odohrali stovku koncertov, teraz je to iné. Marek sa našiel a veľmi ho to baví a nás tiež…

Čo zaspievate, zarecitujete, poviete divákom na koncerte v Banskej Bystrici?

Aj to, aj to, aj to. Páči sa mi, že na našich koncertoch je okrem textov aj čoraz viac poézie. Stretnutie dvoch generácií na jednom javisku je dobrý základ. Môžeme pochopiť, že aj vo všetkých rozdieloch máme schopnosť stáť pri sebe. To je inšpirujúce nielen pre nás v rodine, ale dúfam, že aj pre ostatných.

[youtube dQEHJWEfWok 640 390]

Koncert Geišbergovcov v Klube HaD sa uskutoční v pondelok 20. apríla o 19. hodine. A my sme pre vás – už tradične v spolupráci s Klubom HaD, pripravili súťaž o dve vstupenky. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do stredy 15. apríla správe odpovedia na otázku: Kto udáva tón v rodinnom triu Geišbergovcov?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Andrea Danišová.