Do Banskej Bystrice opäť zavíta obľúbená a cappella skupina FRAGILE. V Klube Hudby a Divadla odspieva v jeden deň dva koncerty.

fragileSkupinu Fragile iste netreba zvlášť predstavovať. A najmä nie návštevníkom banskobystrického Klubu Hudby a Divadla (HaD), kde koncertovala už niekoľkokrát a vždy pred vypredaným hľadiskom. Zrejme ani tentoraz to nebude inak. Ak ešte nemáte vstupenky, zapojte sa do súťaže, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s Klubom HaD a vstupenky môžete vyhrať.

Fragile tvoria Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. A ak to ešte náhodou neviete, tak anglické slovo „fragile“ znamená krehký a výstižne tak charakterizuje komorný a cappella spev, teda spev bez sprievodu hudobných nástrojov. Koncerty Fragile sú plné nielen výbornej hudby, ale aj predovšetkým skvelého humoru. Skupina interpretuje známe rock, pop a jazzové hity svetových umelcov, ako sú Sting, Stevie Wonder, Norah Jones, Billy Joel, Tina Turner a mnohí ďalší. V ich repertoári sa však nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach či Chopin.

Ťažko opísať atmosféru, ktorá počas koncertov Fragile vládne na pódiu aj v hľadisku. Treba to jednoducho zažiť! A túto jedinečnú možnosť budete mať v sobotu 9. mája o 16. hod. a o 19. hod. v Klube HaD v Banskej Bystrici.

Do žrebovania o dve vstupenky pre dve osoby zaradíme všetkých, ktorí do stredy 6. mája správne odpovedia na otázku: Čo znamená slovo fragile?

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stávajú Zuzana Gajdošová a Silvia Marková.