Raperi a poéti Lyrik a Bene z generácie X, iných sfér a miest. S rozdielnym temperamentom, hlasom a prejavom.

V roku 2008 debutovali s albumom Modré hory a okamžite zaujali svojou originálnosťou. Po päťročnej pauze, keď sa každý venoval svojim projektom (Lyrik založil kapelu Zlokot, Bene vydal zbierku básní a album Spam Poetry), prišli opäť na scénu s albumom Big Beat.

Lyrik a Bene nie sú v projekte sami. O živé nástroje, mix a produkciu sa im postarali napríklad Marián Jaslovský, Roland Kánik, Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood. Na najnovšom albume Luxus Clan sú to aj zahraničné mená, Andy the Doorbum, Aby Wolf, Sims, Ceschi, James P. Honey či Jared Paul. (Slnko Records).

Koncert Modré hory je ďalším podujatím festivalu Barbakan 2019. Uskutoční sa v piatok 8. novembra od 19:00 h v banskobystrickom Klube 77. Dvojicu raperov Lyrika a Bena doplní na klavíri Roland Kánik, autor hudobných podkladov k ich  viacerým skladbám. O support sa postarajú Wuačkowec & Damian Custom a o dojazd po koncerte DJ Bobsan.

Súťaž

V súťaži máme dve vstupenky pre jedného výhercu na piatkový koncert Modré hory v Klube77.  Súťažíme do štvrtka 7. novembra na Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ ❗️Ďalším podujatím hudobnej sekcie festivalu Barbakan 2019 je koncert dvojice raperov Lyrika a Bena a klavíristu…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Streda 6. novembra 2019