Martin „Maok“ Tesák. Muzikant, spevák a skladateľ , originálny umelec s jedinečným a nenapodobiteľným štýlom. V pondelok 8. apríla sa s ním môžete stretnúť v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla.

„Hudba dokáže zázraky. Dokáže v nás otvoriť zmenené stavy vedomia, odomknúť hlboké a skryté vnútorné krajiny, môže nás priviesť do priestoru blaženosti, prijatia, odpustenia a lásky… Môže nás pokojne rozložiť na molekuly, zaplniť nimi celý  vesmír a potom znova zložiť. Stačí sa uvoľniť, vypnúť kontrolu a s dôverou sa jej odovzdať. Hudba je mocná čarodejka. Verím, že môže zmeniť svet a verím, že v tej viere nie som sám,“ vyznáva sa Maok zo svojej lásky k hudbe.

Maokov štýl je skutočne výnimočný a originálny. Vyjadruje ním svoje zážitky a sny a prevteľuje ich do úchvatných hudobných obrazov plných magických bytostí a krajín. Navyše je výborný improvizátor. Jeho koncerty sú nezabudnuteľné. Rodený Bratislavčan skladá hudbu aj k filmom či k divadelným a tanečným inscenáciám. Zložil hudbu do Jakubiskovho filmu Bathory, aj k filmom dokumentaristov Pavla Barabáša a Tomáša Hulíka.

Na koncert v Klube HaD v Banskej Bystrici si Maok pozval výtvarníčku (visionary folk art) Alicu Belicu.  Maokov koncert s projekciou jej vizionárskych obrazov bude nesporne nezvyčajným zážitkom. Alica Belica je radostná duša. Teší sa, keď môže s niekým zdieľať svoje obrazy.

„Sú to také malé cesty do iných dimenzií. Svojou tvorbou sa snažím ľudí povznášať do pokojného, vyrovnaného stavu. Robím to najmä pomocou symetrie, farebnosti a tváre. Usilujem sa vytvoriť to najsilnejšie, čo dokážem,“ hovorí Alica Belica, vlastným menom Monika Kluvancová (rod. Belicová), ktorá sa narodila v Banskej Bystrici, kde prežila aj detstvo. Teraz žije a tvorí na Zaježovej.  V tvorbe ju inšpirujú najmä zmenené stavy vedomia a slovenský folklór.

Koncert Maoka s projekciou vizionárskych obrazov Alice Belice sa uskutoční v pondelok 8. apríla o 19:00 h v Klube Hudby a Divadla v Banskej Bystrici.

Súťaž

V spolupráci s Klubom Hudby a Divadla sme pre vás pripravili súťaž o dve vstupenky na  výnimočný večer s hudbou Maoka a obrazmi Alice Belice. Do súťaže sa môžete zapojiť na Facebooku BBonline do piatka 5. apríla.