Vivaldianno. Fantastická multimediálna a megaúspešná hudobná show, jedinečný 3D zážitok plný emócií a moderných technológií. Hudba barokového génia Antonia Vivaldiho už zanedlho ovládne banskobystrickú Tipsport Arénu.  

Multimediálna show Vivaldianno pochádza z pera Michala Dvořáka, producenta, skladateľa, textára, hráča na klávesové nástroje a člena legendárnej skupiny Lucie. Nová úprava show, Vivaldianno Shining Venice, je jej pokračovaním.

„Cesta od Lucie k Vivaldiannu bola dlhá, ale zároveň logická a prirodzená. Pri Lucii som zložil niekoľko soundtrackov k filmu, mám rád výtvarné umenie a venujem sa aj sochárčeniu, mám rád scénický tanec. A to sú všetko disciplíny, ktoré som zhmotnil v projekte Vivaldianno,“ hovorí Michal Dvořák.

Tento dychberúci projekt originálnym spôsobom prepája hudbu geniálneho skladateľa Antonia Vivaldiho s jeho výnimočným osudom a zázrakmi moderných technológií a na Slovensko prichádza po úspechoch po celom svete.

„Vystupovali sme v Mexiku, kde sme zažili úžasný koncert. Najvzdialenejšími krajinami, kde sme hrali, bolo Čile a Argentína, kam dokonca prišiel vnuk Astora Pantaleón Piazzolla a prosil ma, aby som niečo podobné urobil o jeho dedkovi. Piazolla je považovaný za otca tanga, študoval v Paríži a jeho skladby sú svetoznáme. Najprestížnejším miestom, kde sme hrali, bol Londýn The Hammersmith Apollo, kde s nami vystupovali Pierce Brosnan a Tina Guo, sólistka orchestra Handa Zimmera či svetoznámy čínsky virtuóz. Boli sme aj v Macedónsku, kde sme hrali v starom antickom divadle, v Dubaji či Soule,“ pokračuje Michal Dvořák a ešte dodáva, že sa už nevie dočkať, kedy sa stretne so slovenskými fanúšikmi v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici.

Vo Vivaldianno hrá množstvo renomovaných českých aj medzinárodných sólistov, medzi nimi aj koncertný majster Českej filharmónie Jiří Vodička, obľúbená mladá česká violončelistka Terézia Kovalová a mnoho ďalších. Show má silnú artrockovú atmosféru vďaka nádhernej zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov.

Vivaldianno Shining Venice, tajomný príbeh s milostnými aférami jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias Antonia Vivaldiho, očarí mladých aj starších poslucháčov či divákov. Tento príbeh môžete zažiť už vo štvrtok 30. mája 2024 (19.00 h) v banskobystrickej Tipsport Aréne. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji tu.