Pesničkár Martin Geišberg a klavirista Daniel Špiner sú častými hosťami banskobystrického Klubu Hudby a Divadla,  zatiaľ tu však nevystupovali spolu. Po prvý raz sa tak udeje v piatok 20. novembra.

20_HaDDaniel Špiner patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším slovenským klaviristom a autorom. Je súčasťou formácie Andrej Šebanband a spolupracuje so známymi slovenskými hudobníkmi a kapelami. V Klube HaD už viackrát sprevádzal na klavíri Katku Koščovú. No a premiérovo sa v predposledný novembrový piatok predstaví vo dvojici so známym a Klubu HaD veľmi blízkym pesničkárom Martinom Geišbergom.

„S Martinom to ale nebude naše prvé stretnutie na pódiu. Spolupracovali sme už na viacerých koncertoch, nahrávkach a aj na divadle. Pre mňa je to stále zážitok,“ hovorí Dano Špiner.

Prvý raz sa stretli na koncerte výročia SNP pred asi dvoma rokmi, kde Martin hral sám a Dano s Katkou Koščovou.

Daniel Špiner„Tam sme sa zoznámili a dohodli, že si pôjdeme spolu zahrať. Na to sme sa stretli v štúdiu a bez akýchkoľvek slov sme hrali niekoľko hodín. Pre mňa to bol jasný signál, že s týmto pánom hrať potrebujem. Ako ľudia sme sa zbližovali v priebehu času… a áno, je to už láska,“ dodáva s úsmevom Dano. Koncert dvoch skvelých muzikantov Martina Geišberga a Dana Špinerav piatok 20. novembra o 18. hod. v Klube HaD by ste si nemali nechať ujsť. Bude zázračný! Vstupenky naň môžete vyhrať aj v našej súťaži.

Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do stredy 18. novembra správne odpovedia na otázku: Na aký hudobný nástroj hrá Daniel Špiner?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Iveta Červenáková.