Speváčka Katka Koščová opäť vyráža na turné, tentoraz s príznačným názvom Katarína Koščová na šnúre. Jednou z deviatich zastávok jesenného turné bude aj banskobystrický Klub Hudby a Divadla.

KOščová_turnéV Klube Hudby a Divadla (HaD) Katka Koščová vystúpi v pondelok 12. Októbra, a tak ako aj v ďalších mestách sa predstaví s netradičnou komornou muzikantskou zostavou. Okrem klaviristu a spoluautora Dana Špinera ju budú sprevádzať aj ďalší dvaja špičkoví muzikanti a multiinštrumentalisti – harfista Michal Matejčík a na vybraných koncertoch, napríklad aj v Banskej Bystrici, ako špeciálny hosť aj huslista Stano Palúch.

„Dano spolupracuje s Mišom Matejčíkom na projekte Depeche Mode covers a napadlo mu, či by sme neskúsili prearanžovať naše pesničky s harfou a vzápätí zahlásil, že by sme mali osloviť aj Stanka Palúcha, že to bude určite pekné,“ hovorí Katka Koščová. „Veľmi sa teším na túto spoluprácu. Všetci traja patria k najlepším muzikantom na Slovensku a pre mňa je česť zdieľať s nimi rovnaký koncertný časopriestor.“

Michal Matejčík v rokoch 2011 a 2012 odohral európske turné s Georgom Michaelom, predstavil sa aj ako špeciálny hosť na jednom z viedenských koncertov Depeche Mode. Z ich repertoáru spravil harfové remixy a s týmto programom úspešne brázdi klubovú scénu. Od septembra pôsobí ako sólo harfista v košickej opere. Vypočuť si pieseň od Depeche Mode v podaní Michala Matejčíka môžete v tomto videu.

Stano Palúch je publiku známy najmä ako virtuózny jazzový huslista z formácie Pacora Trio, či Triango. Okrem toho sa venuje komornej hudbe, world music a folku. Podieľal sa na nahrávaní cca 40 albumov. Je fenomenálny huslista. Vie zahrať všetko na svete o čom sa môžete presvedčiť vo videu.

Koščová_ŠpinerDaniel Špiner patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším slovenským klaviristom a autorom. Je súčasťou formácie Andrej Šeban band. Spolupracuje so známymi slovenskými hudobníkmi a kapelami – Martin Geišberg, Katka Knechtová, No Name, Komajota atď. Venuje sa aj experimentálnej tvorbe, jeho projekt COIMP spája v živých vystúpeniach improvizáciu v hudbe, tanci a výtvarnom umení. Pozrite si aj demo nahrávku piesne Oknom v podaní Katky Koščovej a Daniela Špinera.

V spolupráci s Klubom HaD sme pre vás pripravili súťaž o vstupenky na banskobystrický koncert Katky Koščovej, ktorý, ako sme už spomenuli, sa koná v pondelok 12. októbra (19. hod.) v Klube HaD. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme tých, ktorí do nedele 4. októbra správne odpovedia na otázku: Aký názov má jesenné turné Kataríny Koščovej?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Tomáš Samseli.