Jedno pódium, jeden herec, minimum rekvizít, ale viac ako dvadsať rôznych charakterov. To je Pavol Seriš v komédii Chutilo vám, páni?

Pavol Seriš3Zavedie vás do podivného sveta reštaurácií a čašníkov. Táto komédia jedného herca je zmesou pohybového divadla, pantomímy, absurdity a tanca. Vzišla zo spolupráce Pavla Seriša s českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na JAMU v Brne. Pavol Seriš ju preložil do anglického a francúzskeho jazyka a vystupoval s ňou na festivaloch v Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Kosove, Maroku, Iráne či Libanone. Inscenácia získala viacero prestížnych ocenení, najnovšie Poctu Objev roku na festivale …příští vlna/next wave… 2014 v Prahe, Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire či Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete.

Pavol_SerišPavol Seriš, rodák z Trenčína, študoval anglický a nórsky jazyk na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Počas štúdia veľa cestoval, začal sa venovať divadlu a v decembri 2006 založil spolu s Jurajom Hubinským autorské divadelné zoskupenie Neandrtal Teatr (dnes S+H). Absolvoval tiež Ateliér klaunskej scénickej a filmovej tvorby na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Žije autorským divadlom, v ktorom mieša stand-up comedy, fyzické divadlo, absurdný humor, pantomímu či tanec. V súčasnom repertoári má štyri autorské monodrámy: Chutilo vám, páni? (2011), Zo ZOO (2012), Autor (2014) a Pri kase (2015).

Už tento piatok, 22. apríla, si Pavla Seriša a jeho viac ako dvadsať rôznych charakterov môžete vychutnať v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla, kde uvedie komédiu Chutilo vám, páni? Začiatok predstavenia je o 20. hod.

Lístky na tento nesporne lákavý večer môžete vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s Klubom HaD. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do stredy 20. apríla odošlú vyplnený formulár so správnou odpoveďou na otázku: Koľko autorských monodrám má vo svojom repertoári Pavol Seriš?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Eliška Jakubechová.