Tri kamióny a veľkoplošné obrazovky si berie na turné kapela Horkýže Slíže. Chce tak veľkolepo predstaviť nový album Pustite Karola, podľa ktorého nazvala aj svoju šnúru.

Turné Horkýže Slíže sa začína v piatok 9. marca v Bratislave a medzi šiestimi mestami, ktoré kapela počas neho navštívi, je aj Brezno. Koncert v breznianskej Aréne sa uskutoční v piatok 23. marca o 19.00 h. Ako predkapela vystúpi skupina Zoči Voči.

Pustite Karola! je názov turné ale aj najnovšieho, v poradí jedenásteho albumu Horkýže Slíže. Kapela na albume aj na turné Žiada o prepustenie kamaráta Karola, ktorý vraj skutočne existuje a je zavretý v psychiatrickej klinike!

„Karol existuje, je to náš kamarát, je zavretý na psychiatrickom oddelení od roku 2003. Ale na koncert by ho mali pustiť, on naozaj trpí psychotickou poruchou, stále o sebe tvrdí, že je Adam Šangala,“ hovorí Juraj Štefánik.

Jedna z našich najlepších koncertných kapiel Horkýže Slíže, ktorá oslávi na turné aj 25. výročie na hudobnej scéne, hrá v zložení Peter Hrivňák  – Kuko (spev, basgitara), Mário Sabo – Sabotér (gitara), Juraj Štefánik – Doktor (gitara) a Marek Viršík – Vandel (bicie).

Chalani sa na turné tešia, po koncertoch v Českej republike sa nemôžu dočkať domáceho publika. Ako hovoria, na Slovensku nemali poriadne turné už dva roky a teraz to chcú svojim fanúšikom vynahradiť.

„Tešíme sa na turné. Koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. Zahráme klasicky prierez našej tvorby. Playlist sme upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré sme naživo nikdy nehrali. Napríklad skladbu Nazdar sme upravili tak, aby sme ju zahrali bez klavíra,“ hovorí Kuko a dodáva: „Každý koncert je špecifický. Je rozdiel medzi halovým koncertov alebo festivalom, kde je pätnásťtisíc ľudí a nedovidíš na ich koniec a klubovým koncertom, kde je dvesto ľudí a máš ich meter od seba. Turné Pustite Karola by sme chceli poňať veľkolepo, berieme si so sebou tri kamióny techniky. Plánujeme led obrazovky, veľa svetiel a rampy.“

A pozor! Horkýže Slíže majú veľkú novinku – novú členku! A nie hocijakú, ale hráčku na basovú gitaru! Do kapely si vybrali basgitaristku Veroniku Smetanovú z deadmetalovej skupiny Mean Messiah, ktorá posilní ich koncertnú zostavu.

„Nad novým basákom som začal rozmýšľať pred dvomi rokmi na koncerte kapely BijouTerrier, kde som začal úprimne závidieť speváčke Zite. Jej voľnosť na pódiu, jej slobodu rúk a hlavne to, že nemusí pri speve stáť na jednom mieste. Vziať nového basgitaristu bolo mojím rozhodnutím, ale zvyšok kapely s tým nemal problém. Úprimne, chcem si uľahčiť koncerty a hrať počas koncertu na rôzne nástroje,“ vysvetľuje Kuko.

„Na turné zahráme skladby z nového CD – Nervy, Bezďák pôjde po červenom koberci, Kozy, husle, Rooney, Starý Čočil. Nebude chýbať zopár prekvapení a veci, ktoré sme ešte nikdy nehrali. Všetky skladby máme radi a ani po rokoch nám žiadne nelezú na nervy. Tešíme sa moc na slovenských fanúšikov,“ dodáva Marek Viršík.

Nitrianska kapela Horkýže Slíže je na hudobnej scéne už štvrťstoročie a jej hity už zľudoveli. Odohrali vyše dvetisíc koncertov a na youtube majú viac ako sto miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu.

Súťaž o vstupenky na koncert v Brezne

Do žrebovania o 2 vstupenky na koncert Horkýže Slíže, ktorý sa koná v piatok 23. marca v Aréne v Brezne, zaradíme všetkých, ktorí do nedele 18. marca odošlú vyplnený formulár so správnou odpoveďou na otázku: Koľko (cca) koncertov odohrala kapela Horkýže Slíže počas svojho 25-ročného pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne?

Súťaž je ukončená. Výherkyňu sme kontaktovali e-mailom.