Schnyder & Friends je kvinteto, ktoré spája oceňovaných hráčov mladej jazzovej generácie. Trumpetistu Jiřího Kotaču nominovaného na Cenu Anděl v kategórii Česká jazzová úroda, kontrabasistu Petra Kormana, bubeníka Kristiána Kuruca, pianistu Čeňka Krauta a speváčku Géraldine Schnyder.

Géraldine Schnyder pochádza zo Švajčiarska, kde študovala jazzový spev na akadémii v Berne. Aktuálne žije v Brne a učí v súkromnej škole Kohútek na Janáčkovom akadémii múzických umení a na konzervatóriu Dezidera Kardoša na Slovensku. Jej hlas má mnoho podôb, kvinteto ho tak necháva vyniknúť čisto akustickou hrou.

Kvinteto svoje obľúbené jazzové štandardy interpretuje naliehavo, ale citlivo. Nevytráca sa z nich však ani hravosť a snaha hudbou rozprávať príbehy. Členovia kvinteta spolupracujú s mnohými významnými európskymi umelcami ako sú Jure Pukl, Iľja Reijngoud, Lenka Dusilová, David Dorůžka, Cotatcha Orchestra a mnoho ďalších.

Koncert skvelého kvinteta Géraldine Schnyder & Friends si môžete užiť aj vy. Už vo štvrtok 23. marca o 19.00 h vystúpia v jazzovom klube Hogo Fogo Jazz & Art Club. Vstupenky sú k dispozícii tu.

Súťaž

Dve vstupenky na koncert jazzového kvinteta Géraldine Schnyder & Friends môžete vyhrať aj v našej súťaži. Zapojiť sa do nej môžete do utorka 21. marca 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.