Ferrata, teda Fero a Feďo Výrostkovci, sa opäť chystajú do Bystrice, aby porozprávali ďalšie príhody a veselé zážitky zo svojich ciest životom.

A keďže marec, okrem toho, že je mesiacom knihy, je aj mesiacom, v ktorom majú svoje dni ženy, divadlo aj učitelia, nebude núdza ani o krásne a nesporne aj vtipné spomienky na tieto sviatky.

Známy slovenský herec František Výrostko (Fero), riaditeľ Slovenského komorného divadla (SKD) v Martine a vedúci katedry herectva na AU FDU v Banskej Bystrici a jeho syn, hudobník, kontrabasista a tiež František (Feďo), si spolu perfektne rozumejú a je s nimi zábava. Môžete sa o tom presvedčiť v pondelok 13. marca v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla (HaD), kde uvedú program Ferrata u HaDa… cesta, pri ktorej sa nenachodíte.

„Porozprávame vám ďalšie príhody aj vtipné zážitky so svojich životných ciest. Hosťom večera bude herec Marek Geišberg, ktorý si pospomína na svoje začiatky a spolu s členmi kapely ViacMenejTrio zaspieva pesničky z ich nového albumu Vtáci prelietaví. Počas večera nebude chýbať ani klasická hudba, Invokácia od Miloslava Gajdoša pre sólo kontrabas. A keďže je mesiac knihy, nezabudneme ani na čítanie poviedky z knihy Feďa Výrostka Navonok introvert. Veľmi sa na vás tešíme,“ hovorí Fero Výrostko, ktorý účinkoval v mnohých slovenských filmoch a v poslednom období sme ho mohli vidieť vo viacerých televíznych seriáloch (Kolonáda, Búrlivé víno,  Mesto tieňov, Kriminálka Staré Mesto a ďalšie). Mnohí si ho iste pamätajú aj z obľúbenej televíznej relácie pre deti Od Kuka do Kuka.

Domovským divadlom Františka Výrostka st. je SKD v Martine, kde riaditeľuje a hrá. Spolu so svojím synom Feďom účinkuje v monodráme nemeckého spisovateľa a dramatika Patricka Süskinda Kontrabas.

Koncertný umelec, kontrabasista František Výrostko ml., pôsobí v mnohých domácich aj zahraničných telesách so zameraním na súčasnú vážnu hudbu. S Komorným orchestrom mesta Bratislavy Cappella Istropolitana či medzinárodným komorným orchestrom Ostravská banda, v ktorom hrajú mladí ľudia rôznych národností, prešiel celý svet.

S Ferom a Feďom Výroskovcami, ako aj s Marekom Geišbergom a kapelou ViacMenejTrio, v ktorej si Feďo zahrá na base a tiež je autorom textov piesní, sa môžete stretnúť a zabaviť v pondelok 13. marca od 19. hodiny v Klube HaD v Banskej Bystrici.

Vstupenky (9 eur) si zarezervujte na internete, no ak sa zapojíte do súťaže, ktorú sme pre vás pripravili s Klubom HaD, dve vstupenky môžete aj vyhrať. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do piatku 10. marca odošlú vyplnený súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Ktoré je domovské divadlo Františka Výrostka st.?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Eva Woltová.